KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ'nin ''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ'nin ''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'' Mesajı

    Aziz Milletimizin binlerce yıllık devlet geleneği ve esaret kabul etmeyen karakterini ortaya koyarak temellerini attığı Cumhuriyetimiz, ölüm kalım niteliğindeki Milli Kurtuluş Savaşının destansı bir zaferle kazanılması sonucu 96 yıl önce bugün tüm dünyaya ilan edilmiştir. 'Vatan bir bütündür, parçalanamaz!' parolasıyla yurdun her köşesinde Her türlü zorluğa ve imkânsızlığa rağmen aziz milletimizin vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla, bağımsızlığına kavuşabilmek için kadınıyla erkeğiyle yaşlısıyla genciyle top yekûn inanç ve kararlılıkla giriştiği Kurtuluş Savaşımız, her safhası eşsiz Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zafer ile sonuçlanmıştır.


    Bu büyük zaferin sonucunda kahramanlarımız tarafından bize, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke ve Cumhuriyet armağan edilmiştir. Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir.


    Cumhuriyetimizin 96. yıldönümü vesilesi ile bu azim ve kararlılığı Türk Milleti olarak bir kez daha yinelerken; bu uğurda binlerce evladını Şehit veren, binlercesini de Gazilik mertebesine eriştiren Cumhuriyetimizin mimarı ve teminatı necip milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, ebediyete irtihal eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman Şehitlerimizi ve kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

 

                                                                                                               

 Celalettin EKİNCİ

Milli Eğitim Müdürü

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.