KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin Ekinci'nin 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin Ekinci'nin 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin Ekinci'nin 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin Ekinci'nin 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

 

Dünyanın en zengin aklını gördüm

Sermayesini sordum, dedi ki: okul." Diyen Aşık Veyselimizin dizelerindeki okullarımız bugün yavrularımızla buluşuyor. Kayserimizde 1094 okulumuzda 309 000 öğrencimiz ve 20221 öğretmenimiz bugün itibariyle 2019-2020 eğitim-öğretim yılına başlıyoruz.  

Okullarımızda çocuklarımıza bilimi, teknoloji ve sevgiyi bütünleştirip imkânsızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı da zevkli ve de eğlenceli hale getirerek eğitimde hayallere ulaşmayı amaçlamaktayız. 

Bu gerçeğin bilinci ile Sayın Cumhurbaşkanımızın  2023 Eğitim Vizyonu kapsamında "Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye" hedefiyle, çocuklarımızı uygarlığın yetişkin bir üyesi yapmayı, araştıran ve sorgulayan kendi kendine karar verebilen, kararların sorumluluğunu taşıyan, gelişen teknolojiyi yaşam biçimi haline getiren, eleştirmekle kalmayıp, çözüm üreten bir nesil olarak yetiştirmeye hedeflemekteyiz.

 

Sevgili öğrencilerim, 

Sizler çıktığınız bu eğitim yolunda sorumluluklarınızın bilincinde, bilgiyi üretebilen ve aktarabilen, bilimsel, teknolojik ve kültürel gelişmelere açık; milli ve manevi değerlerimize bağlı bireyler olarak yetişmelisiniz. En önemli zenginliklerden birisinin zaman olduğunun bilinciyle günlerinizi en iyi şekilde değerlendirerek geleceğin dünyasında ülkemizi en iyi yere getirmek üzere üzerinize düşen sorumluluğu yerine getirmelisiniz. Bizler her koşulda sizi seviyoruz ve her zaman yanındayız. 

Her şey gelişmekte ve değişmektedir. Eğitim sistemleri ve yöntemleri değişir, bilim değişir ve gelişir, teknikler değişir, teknoloji değişir ve gelişir; ama değişmeyen bir şey vardır; o da insani değerlerdir.  Size düşen en önemli görevlerden birisi de  bu değerleri taşımak, sahip çıkmak ve yaymaktır. Yolunuz açık olsun. 

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Biliyorum ki; hepiniz aldığınız sorumluluğun bilincinde olarak üstün bir gayretle çalışacak dinamik, özgüveni yüksek nesiller yetiştireceksiniz. 

Öğretmenlik sevilmeden yapılabilecek bir meslek değildir. Sizler çocuklarımızın yani ülkemizin geleceğinden birinci derecede sorumlusunuz. Bu amaçta yalnız değilsiniz ve her zorlukta sizlerle beraberiz.

 

Kıymetli  Veliler,

Çocuklarınız için güzel hayalleriniz olduğunu, bunun için fedakârlıklarda bulunduğunuzu biliyoruz. En kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızın,  ülkemizin hayallerinin gerçekleşmesi için okullarımızla işbirliği içerisinde olmanızı bekliyoruz. Çocuklarımızın okula devamlarını takip etme, okul dışında davranış ve tutumlarını takip etmek sizlerin sorumluluğundadır, Sabahları muhakkak çocuklarımızın kahvaltı yapmasını sağlamanız, okul dışında onları sportif, sosyal, kültürel faaliyetler yönlendirmeniz onların geleceği için önem arzetmektedir. 

Bu duygularla  başta başöğretmen Mustafa kemal Atatürk olmak üzere, görevlerini ifa ederken şehit olan öğretmenlerimizi ve tüm şehitlerimizi. Gazilerimizi saygı ve rahmetle yad ediyor 2019-2020 eğitim-öğretim yılının Ülkemize, çocuklarımıza, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diler saygılarımı sunarım.

 

 

Celalettin EKİNCİ

İl Milli Eğitim Müdürü

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.