KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ´nin 2018 - 2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin  EKİNCİ´nin 2018 - 2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin  EKİNCİ, 2018 - 2019 Eğitim Öğretim Yılının Başlaması münasebetiyle mesaj yayınlandı.


 

Yeni bir eğitim öğretim yılına; daha başarılı, mutlu, özgüven sahibi, kendiyle barışık, çevresine faydalı, verimli, huzurlu, üretken, inançlı, ahlaklı bireyler yetiştirmek için başlamanın heyecanı ile sizleri muhabbetle selamlıyorum.

İlk emri oku olan Kutsal Kitabımız olmak üzere bizim inanç sistemimiz insanı sürekli ilme, eğitime ve kendini geliştirmeye teşvik eder. Peygamberimiz beşikten mezara ilim öğrenmeyi öğütler. Yunus Emre;

“İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir,

Sen kendini bilmezsen ya nice olmaktır.” 

derken Hacı Bayram Veli “Okunacak en büyük kitap insandır.” diyerek bizlere yol göstermiştir ve ülkemizi gelişmiş medeniyetler üzerine çıkarma ülküsünü taşıdığımız M. Kemal’ in “Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.” Sözleri yolumuza ışık olmuştur. Bu noktada “İnsan olma, millet olma davası” olarak benimsediğimiz ilköğretim davası süreci, Atatürk’ün bize gösterdiği çağdaş medeniyete ulaşma ülkümüzün temelidir. Bu temel, eğitimin ilk ve en önemli basamağıdır. Ne kadar sağlam atılırsa o kadar güvenilir ve o kadar ümit vaat eder olacaktır. 

Bu nedenle; öğrencilerimizin daha çok çalışması, bilgiyi sorgulamaları, öğretmenlerimizin bilgiyi aktaran değil, bilgiye ulaşma yollarını sunan kişiler olmaları, velilerimizin ise her alanda evlatlarına verdiği desteklerle aslında 21. yüzyıl Türkiye’sini desteklediklerinin idrakinde olmaları gerekmektedir. Bu hedeflere ulaşabilmek için hepimizin sorumlulukları ve yapacakları vardır!

Değerli öğretmenlerimiz ve eğitim yöneticilerimiz, amacımız; geleceğimiz olan öğrencilerimizi, Türk Milli Eğitiminin genel amacı doğrultusunda ve en iyi şekilde yetiştirmektir. Bunu sağlamak için sizlerle birlikte yeni gelişmeleri dikkate alarak var gücümüzle çalışacağız.

Görevlerimizin bilincinde olarak yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz, toplumun eğitime katılımını artırmada, öğretimde farkındalık oluşturmada hepimize büyük sorumluluk düşmektedir.

Çevreyle iç içe, toplumla bütünleşmiş, değişim ve gelişime açık eğitim yuvaları olarak 2018-2019 eğitim-öğretim yılını hep birlikte  başarıyla  tamamlayacağımız noktasında sizlere olan inancımız ve güvenimiz tamdır.

Sevgili Öğrenciler; evinizden sonra değerli vakitlerinizi ayıracağınız yuvanız açıldı. Önemli olan saatleri, günleri ve yılları lehinize işletebilmektir. Hedefiniz yıldızlar olsun, ulaşamazsanız da yön göstersin. Geleceğin özgür ve kalkınmış Türkiye’sini yaratacak olan sizlerin okul öncesinden başlayarak tüm eğitim sürecinizde başarıdan başarıya koşan bireyler olarak yetişmenizi diliyorum.

 

Sayın Veliler; Bize emanet ettiğiniz, canınızdan çok sevdiğiniz sevgili yavrularınızı bu çatı altında hiçbir ayrım gözetmeksizin eğitmeyi amaç edindik. Yüreğimizdeki sevgiyi, belleğimizdeki bilgiyi, kişiliğimizdeki çizgiyi onlarla paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. Bu anlayış ve kararlılıkla beynini, gönlünü, yüreğini, emeğini ve yıllarını eğitime adamış eli öpülesi öğretmenlerime zor fakat kutsal görevlerinde başarılar diliyorum.

 
                                                                                                     

Celalettin EKİNCİ

Milli Eğitim Müdür V.

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.