KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ, Erciyes İlkokulu/Ortaokulu'nda İncelemelerde Bulundu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ, Erciyes İlkokulu/Ortaokulu'nda İncelemelerde Bulundu

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ, Erciyes İlkokulu/Ortaokulunda incelemelerde bulundu.


İlimizde, 2023 Vizyonu kapsamında Türkiye genelinde olduğu gibi okullarda ikili eğitimden tam gün (tekli) eğitime geçme çalışmaları devam etmektedir. Bu kapsamda yapılan çalışmalar sonunda Melikgazi bölgesinde, Erciyes İlkokulu/Ortaokulunda ve Şehit Cennet Yiğit İmam Hatip Ortaokulunda kademeli olarak tam gün eğitime geçme kararının ardından bu yıl Erciyes Ortaokulu'nun beşinci sınıfına aynı zamanda Şehit Cennet Yiğit İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde bulunan Şehit Cennet Yiğit İlkokulu'na öğrenci kaydı yapılmayacaktır.


İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ yaptığı açıklamada; 2023 Vizyonu kapsamında ilimizde en kısa zamanda tam gün eğitime geçmeyi hedeflemekteyiz. Bir yaşam alanı olarak gördüğümüz okulu her bir çocuğumuzun değerine değer, mutluluğuna mutluluk katan , millî ve manevi duygularının geliştiği ve aynı zamanda yaşam becerilerinin arttığı mekânlar olarak görüyoruz. Erciyes İlkokulumuz ve Şehit Cennet Yiğit İmam Hatip Ortaokulunda da tam güm eğitime geçtiğinde bir çok kazanımlar elde edecektir. Bu kazanımlara en iyi örnek Erciyes İlkokulumuz da iki adet beceri ve tasarım atölyesi açılacağını belirti.

24-06-201924-06-201924-06-201924-06-2019

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.