KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferimizin 104. Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ,  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferimizin 104. Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladılar.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ,  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferimizin 104. Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladılar.

104. Yıl dönümünü idrak ettiğimiz Çanakkale Zaferi bir ruhun, bir istikbalin eşsiz ve benzersiz iradesi olmuştur. 

Çanakkale Zaferimizi eşsiz ve benzersiz bir destan haline getiren değerlerin başında, hiçbir zaman geri dönmeyi düşünmeyen kahraman Mehmetçiğimizin vatanı ve milleti uğruna canını feda etme duygusu gelmektedir. Bu şuur ve iman ile her yıl gurur duyarak andığımız destanımızı, gelecek nesillere aktarmak ve aynı ruhu yüz yıllarca yaşatmak bizlerin en önemli vazifesidir. Çanakkale’deki iman; aziz milletimize birliği, beraberliği, inanmışlığı  miras bırakmıştır. Aynı zamanda da dünya milletlerine karşı bağımsızlığın sembolü olmuştur. 1915´teki Çanakkale Ruhu bugün de, geleceğimiz olan gençliğimizin yüreğine vatan ve millet sevdasını işlemiştir bu duygu ve düşüncelerle 

18 Mart Çanakkale Zaferimizin 104. yıldönümünde;  Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarken, hayatta olan gazilerimize sağlık diliyorum. Çanakkale’deki şuurun, birlik beraberliğimizin daha da güçlenmesine vesile olması dileklerimle.

 

 

Celalettin EKİNCİ 

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.