KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ayhan TELTİK'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ayhan TELTİK'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türk Milleti tarih boyunca hep bağımsızlığına düşkün olmuş ve her daim bağımsız kalmasını bilmiştir. Şu an yaşadığımız bu güzel vatan toprakları ve kadim devletimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti de bu bağımsızlığın en güzel ve şerefli baş yapıtları arasında yerini almıştır. Milletimiz 1. Dünya Savaşı'nda bağımsızlık mücadelesine Çanakkale'de ve daha birçok cephede başlamış ve sonrasında da hür yaşamalı vatan, diyerek Kurtuluş Savaşı'nı vermiştir. İşte bu aziz milletin kurtuluşunun en önemli dönüm noktalarından biri de hiç kuşkusuz Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılması olmuştur.   

Ulu önderimiz Mustafa Kemâl ATATÜRK, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasında öncü olarak tüm milletine bağımsızlığın, demokrasinin ve cumhuriyetimizin yol gösterici meşalesini yakmıştır.   

Evet, işte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı böylesine maneviyat yüklü bir bayramdır. ATATÜRK, böyle anlamlı bir günü çocuklara bayram olarak hediye ederek aslında biz milletine de şu mesajı vermek istiyor:   Çocuklar bir millet için en önemli hazinelerdir. Her çocuğumuz doğumundan itibaren bu şanlı milletin bir ferdidir ve bu milletin şan ve şerefini koruyacak, ATATÜRK'ün gösterdiği "muhasır medeniyetler seviyesi"ne erişmesini sağlayabilecek, geleceği inşa edecek ve şekillendirecek yegâne kıymetlerdir.  

Yani sevgili çocuklar...  İnanıyorum ki sizler uygarlığın ve barışın yolunda hep yıldızlı başarılarla yürüyeceksiniz... Atatürk size güvendi... Biz de güveniyoruz... Sizin göreviniz bu güveni boşa çıkarmamak... Ben, her birinizin yüzünde aydınlık bir gelecek görüyorum... Sevgili çocuklar hepinizi umutla bakan gözlerinizden, sıcacık yüreklerinizden öpüyorum... 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun...

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.