KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı´nın Yıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı´nın Yıl Sonu Mesajı
İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı´nın Yıl Sonu Mesajı

Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler…


2017–2018 Eğitim-Öğretim yılını başarılı bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz.        

Başta öğrencilerimiz olmak üzere, okul müdürlerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmaların meyvesinin alındığı karne gününde hepinizi gönülden kutluyorum.

Çocuklarımızın okul başarıları, sadece kendilerini ve ailelerini değil, bütün bir eğitim camiasını ve ülkemizi ilgilendirmesi bakımından üzerine dikkatle eğilmemizi gerektiren bir husustur. Bunun yanında çocuklarımızın karne notlarının sadece onların eğitimdeki başarısını değil, genel olarak hepimizin bu konudaki çabalarının sonuçlarını ölçtüğünü de belirtmek isterim.

Değerli Meslektaşlarım!

Sizler bugünün küçükleri, yarının büyükleri, istikbalimizin güneşi, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştirerek kutsal bir görevi yerine getirmektesiniz. Eğitim sistemimizin hedefleri doğrultusunda milletimize, ülkemize, insanlığa yararlı bireyler yetiştirmede her türlü özveride bulunduklarına inandığım sizlere emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.

 

Kıymetli Veliler! 

Çocuklarınızı diğer çocuklarla kıyaslamadan ve her şeyden önce çocuk olduklarını unutmadan onların gelişimlerini değerlendiriniz ve daima destekleyiniz. Çocuklarımızın size getirecekleri karnelerden dolayı  sevinç ve üzüntülerine ortak olmanız öncelikli talebimizdir. Olumsuz sözlerle çocuklarımızı küstürmeyiniz. Daha iyiye ulaşmak için veli olarak ne gibi katkı sağlamanız gerektiği konusunda çaba sarf etmelisiniz.

Çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu gelişimlerinde, okul başarılarında en az öğretmenler kadar anne-babaların da rolü bulunmaktadır. Çocuklarımızın karneleri aynı zamanda anne-babalar olarak onlarla ne ölçüde ilgilendiğimiz, onlara ne ölçüde destek olduğumuz hakkında fikir veren birer ayna niteliğindedir. Dolayısıyla çocukların özgüvenini zedeleyecek tutumlardan özenle kaçınmanızı, çocuklar üzerinde yıkıcı etkiler oluşturacak tepkiler yerine, yapıcı, onarıcı, destek ve teşvik edici bir yaklaşım benimsemenizi sonuç alıcı olması bakımından çok önemli görüyorum.

 

Sevgili Öğrenciler!

Yetenekleriniz doğrultusunda kendinizi geliştirmenizin imkânlarını çoğaltmak ve daha nitelikli eğitim almanızı sağlamak için attığımız adımlara, sizlerin de çok çalışarak, kendinizi her bakımdan yetiştirerek karşılık vereceğinize ve ülkemizi güzel bir geleceğe taşıyacağınıza inancımız tamdır.

Tatilinizi en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Rehavete kapılmadan bol bol kitap okuyunuz ve  bir plan dâhilinde  çalışmayı ihmal etmeyiniz.

 

2018–2019 Eğitim-Öğretim yılında sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak tekrar buluşmak ümidiyle hayırlı, huzurlu bir yaz tatili diliyor; eğitime gönül veren herkese selam ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

Osman ELMALI

İl Milli Eğitim Müdürü

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.