KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalının LGS ye Girecek Öğrencilere Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalının  LGS ye Girecek Öğrencilere Mesajı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalının  LGS ye Girecek Öğrencilere Mesajı.

Sizlerden bu sınavı hedeflerinize ulaşabileceğiniz bir fırsat olarak görmenizi ve emeklerinizin karşılığını alarak iyi bir eğitim alma yolunda atacağınız bir adım olarak değerlendirmenizi istiyorum.   

Büyük bir azim ve çabayla sınava hazırlanan tüm öğrencilerimizin, ülkemizin geleceği için en iyi şekilde yetişmiş, donanımlı, vatanına bağlı birer birey olma yolunda bu önemli aşamayı başarılı bir şekilde geçireceklerine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, LGS´ye girecek tüm öğrencilerimize emeklerinin karşılıklarını alacakları bir sınav temenni ediyor, başarılar diliyorum

 

 

SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA İLİŞKİN MERKEZİ SINAV (Kamuoyunda “LGS: Liseye Geçiş Sınavı” olarak bilinmektedir)

02 Haziran 2018 Cumartesi günü yapılacak. 8. Sınıf öğrencileri katılacaktır.

Sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sistem sınavıdır.

İki oturum şeklinde yapılacaktır. 09.30’da başlayacak olan 1. Bölüm, 50 soruluk sözel alandan oluşacak 75 dakika sürecek ve 10.45 te bitecektir.

2. Bölüm 11.30’da başlayacak sayısal olacak ve 60 dakika sürecektir.

İlimizde 19.603 öğrenci bu sınava katılacaktır. (8. Sınıflara kayıtlı 21.970 öğrenci bulunmaktadır.) Sınav 68 okulda 1.159 salonda uygulanacaktır.

Bu sistem ilk defa uygulanan bir sistemdir. (13 AL, 6 AİHL ve 9 MTAL olmak üzere 28 Okul sınavla öğrenci alacaktır. Sınavla alınacak öğrenci sayısı: 2520 dir.)

 

BURSLULUK SINAVI

5-11. sınıf öğrencilerinin katılacağı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavıdır.

03 Haziran Pazar günü saat 10.00’da başlayacaktır. 100 sorudan oluşan sınav 120 dakika sürecektir.

24.411 öğrencimiz bu sınava girecektir. Sınav 100 okulda, 1716 salonda uygulanacaktır.

Öğrencilerimizin her iki sınav için de en geç yarım saat öncesinde okullarda bulunmaları sınav motivasyonu açısından uygun olacaktır.

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.