KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı’nın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı’nın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

2016-2017 Eğitim Öğretim yılını, 979 okulumuzda 292 bin öğrencimiz ve 17 bin öğretmenimizle birlikte verimli ve başarılı bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz.

Başta öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, idarecilerimizi ve eğitime destek veren kıymetli velilerimizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Sevgili öğrenciler,

Bir yıl boyunca göstermiş olduğunuz gayretlerin bir sonucu olan karne heyecanınızı anlıyor ve bu heyecanı ben de yaşıyorum. Sizlerin yakalayacağı başarı ülkemiz ve milletimiz için çok büyük önem arz etmektedir. Geleceğimiz adına sizlere güvenim tamdır. 

Bir yıl boyunca çalıştınız, yoruldunuz. Artık dinlenme vakti geldi. Yaz tatilinde dinlenirken bol bol kitap okumanızı, sosyal aktivitelerde bulunmanızı bir sonraki eğitim öğretim yılına daha dinamik olarak başlamanızı temenni ediyorum.

Bugün bir yıl boyunca yapmış olduğunuz gayretli çalışmaların sonucunda karnelerinizi alacaksınız. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde üzücü notlar olabilir. Bu durum çalışma azminizi ve şevkinizi kırmak yerine sizi bir sonraki eğitim öğretim yılına daha etkin bir çalışma programı ile başlatmalıdır.

Başarılı çalışmalarıyla karnelerini taçlandıran öğrencilerimizi tebrik ediyor, hayatlarında başarılar diliyorum.

Değerli meslektaşlarım,

Bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Özverili çalışmalarınızla yarınlarımız için bir adımı daha tamamlamış bulunmaktayız. Biliyoruz ki geleceğimizi şekillendirmeye aday gençlerimizi, çağın gereklerine uygun olarak yetiştirmek amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük emekler sarf ettiniz.

Eğitime ve dolayısıyla insana yapılan yatırım, güçlü, mutlu ve parlak bir geleceğin teminatıdır. Uygarlık seviyesinde hak ettiğimiz konuma gelmemiz ancak, eğitimle mümkündür.

Eğitim sadece akademik bir süreç değildir. Öğretmenlerimizin öğrencilerine verdiği milli ve manevi değerlerin yanında güzide kültürümüzün aktarılmasıyla gerçek anlamını bulabilmektedir. Bu gerçek ve bilinçle hareket edip, her bir öğrencimize verdikleri emeklerden dolayı tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

Saygıdeğer velilerimiz, 

Eğitimde asıl amaç; var olan yeterlilikleri ortaya çıkarmak ve potansiyeli olumlu yönde geliştirmektir. Her birimizin eksiklikleri ya da yetersiz yönleri vardır. Bu nedenle; çocuklarımızın neleri yapamadıklarıyla değil, neleri yapabildikleri ile ilgilenmemiz şüphesiz onları yüreklendirecektir. Bu sebeple; tüm öğrencilerimizi çok seviyor, onlara güveniyoruz. Yarının güçlü, kalkınmış, mutlu Türkiye’si siz değerli velilerimizin bizlere vereceği katkı sayesinde doğacaktır.

Değerli Meslektaşlarım, Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrenciler;

2016–2017 Eğitim-Öğretim yılında eğitime destek olan başta hayırseverlerimiz olmak üzere, kişi, kurum ve kuruluş temsilcilerine, sayın velilerimize ve okul aile birliklerimize bu vesile ile teşekkür ediyor; öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı, sağlıklı, mutlu tatiller diliyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

 
                                                                                 

Osman ELMALI

İl Milli Eğitim Müdür Vekili

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.