KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı´nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı´nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı gün olarak tarih sayfamızda yer alan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. yıldönümüne ulaşmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Bağımsızlığımızın sembolü olan bu önemli günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk gençliğine armağan ederek gençlere ne kadar önem verdiğini göstermiştir. Milli mücadele açısından son derece önemli bir gün olarak tarihe kazınan bu önemli gün bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin başlangıcı olmuştur. Bu tarihten itibaren milletimiz, varlığını esaret altında sürdürmeyeceğini ve kutsal vatan topraklarındaki işgale izin vermeyeceğini tüm dünyaya haykırmış ve Kurtuluş Savaşı’yla birlikte bunu tüm dünyaya göstermiştir. O yüzden şehitlerimizin kanlarıyla yoğrulmuş bu toprakları ve Cumhuriyet’i yaşatmak ve daha da geliştirip gelecek kuşaklara taşımak başta gençler olmak üzere hepimizin en önemli görev ve sorumluluğudur.

 

Sevgili Gençler, geleceğimizin teminatı sizlersiniz. Size güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.