KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı’nın ‘18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102.Yıldönümü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı’nın ‘18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102.Yıldönümü Mesajı

Tarihimizin en şerefli destanlarından biri de bundan 102 yıl önce Çanakkale’de yazılmıştır.

 

Bu güzel topraklar, bizlere vatanı için seve seve canını ortaya koyan şehitlerimizin ve gazilerimizin mirasıdır. 

 

Türk milleti birlik ve beraberliği ile birçok zorluğun üstesinden gelmiş, hiçbir zaman esaret altına girmemiş ve her zaman tarihe yön veren parlak zaferlere imza atmıştır.

 

"Çanakkale Geçilmez" dedirten kahramanlarımız, milletimizin gücünü tüm dünyaya bir kez daha duyurmuş, vatana sahip çıkma ve özgür yaşama kararlılığımız güçlü biçimde ortaya konulmuştur. 

 

Çanakkale´de ortaya konulan ruh, milli mücadelede de kendini göstermiş, bütün fertleriyle el ele veren milletimiz Atatürk önderliğinde zafere ulaşmıştır.

  

Türk milletinin birlikte yaşama iradesi, vatan ve bayrak sevgisi Çanakkale´de olduğu gibi tarihin her safhasında bizleri güçlü kılmıştır ve kılacaktır.

 

15 Temmuz 2016 günü ülkemizde meydana gelen  darbe girişimi olayında, aziz milletimiz Çanakkale ruhunu sinesinde yaşattığını tüm dünyaya göstermiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 102.yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

                                                                                          

 

Osman ELMALI

İl Milli Eğitim Müdür V.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.