KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı Şengül Öğretmene Moral Ziyaretinde Bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı Şengül Öğretmene Moral Ziyaretinde Bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı Şengül Öğretmene Moral Ziyaretinde Bulundu.

Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, 3 yıl önce yakalandığı hastalığı yenen ve hastalığı sürecinde çoğunlukla görevine devam eden sınıf öğretmeni Şengül Serit´i 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla evinde ziyaret etti.


 İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, ziyarette yaptığı konuşmada, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla birtakım etkinlikler yaptıklarını belirterek, "Milli eğitim camiası olarak biz bir aileyiz. Hep biriz. İyi günümüzde de kötü günümüzde de hep beraber olacağız. Tüm öğretmen arkadaşlarımın Öğretmenler Günü´nü kutluyorum." dedi.

Şengül Serit´in ciddi bir rahatsızlık geçirdiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman   Elmalı, "Hocamız çok güçlü çıktı. Bu ciddi rahatsızlığı inşallah atlattı. Bundan sonraki hayatını daha sıhhatli daha mutlu geçirmesini diliyorum." ifadelerini kullandı.

Ziyarette göz yaşlarına hakim olamayan Şengül Serit ise "Bu gözyaşları mutluluk gözyaşları. Beni çok mutlu ettiniz. 24 yıllık öğretmen olarak bütün öğretmenlerimin Öğretmenler Günü´nü kutluyorum. Bu meslek özveri ile yapılan zor bir meslek ama severek yapılınca insanı manevi olarak huzura götüren bir meslek. Rabbim bana ömür verdiği sürece, son nefesime kadar bu mesleği yapmak istiyorum." diye konuştu.

Öğrencilerinden ayrılmanın zorluğuna da değinen Şengül Serit, şöyle devam etti:

 

"3 yıl boyunca öğrencilerimden uzak kaldım. Hastalığım ortaya çıkmadan emekli olacağımı düşününce gözlerim dolardı. ´Ben nasıl emekli olacağım, öğrencilerimi nasıl bırakacağım´ diye içim içimi yerdi. Ama Allah´tan gelen hastalığa bir şey diyemeyiz. Emeklilik değil ama tedavi süreci öğrencilerimden bir süre beni ayırdı. Çok şükür mesleğime geri döndüm. Son nefesimi verene kadar da gerek çocuk eğitiminde gerekse yetişkin eğitiminde faydalı olmak için elimden geleni yapacağım." diyerek sözlerini tamamladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, Serit´e çiçek ve çeşitli hediyeler verdi.

 

22-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.