KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürleri İle Biraraya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürleri İle Biraraya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve okul müdürleriyle toplantıda bir araya geldi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından kürsüye çıkan İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman ELMALI "Değerli meslektaşlarım beni dinlerken içinizden birisi olarak dinleyin. Biz birlikte gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Unvanımız ne olursa olsun kapım herkese açık. Problemlerimizi ertelemeden hızlı ve kesin çözümler üretmek amacıyla şahsımın her türlü iletişim kanalları sonuna kadar açık olup, günün her saatinde bana ulaşabilirsiniz. Bunu lütfen öğretmenlerimize de iletmenizi rica ederim. Ben, sen yok biz varız. Biz birlikte bir kadroyuz. Birbirimize güvenmemiz gerekir. Milli eğitimi birlikte yöneteceğiz. Beni iyi tanımanızı istiyorum.

 

Benim için olmazsa olmaz iki konu var. Birincisi ahlâki konular, ikincisi de parasal konulardır. Bizler adaletli olacağız, liyakatli olacağız, vicdanlı olacağız. Yalan ve aldatmadan kaçınacağız. Yaptığımız işleri kanun ve yönetmeliklere uygun olarak yapacağız. 

 

Sizlerden isteğim yapılan tüm sınavlarda ilimizi Türkiye ortalamasının üstünde bir başarıya taşımaktır. Bunu için el birliği yaparak güzel bir başlangıç yaparak başarıyı arttıracağız. Sizler ve bizler birer yöneticiyiz. Kurumumuzda çalışan herkese eşit mesafede olacağız ve adaletli davranacağız. Personellerimizin bizden birisi olduğunu unutmayacağız. Başarının sırrı irtibatla ilişkilidir. Bunu açacak olursak; veli-öğretmen-öğrenci üçgeninin daima iletişim içerisinde olmasını sağlayacağız. Velilerimizi okula davet edeceğiz ve okulla bağlarını kopartmayacağız.  Veli öğretmeni, öğretmen müdürü, müdür de bizleri tetikleyerek başarıyı yakalayacağız.

 

Değerler eğitimine önem vereceğiz.  15 Temmuzdaki darbe girişimi, bizim var olan değerlerimizin sayesinde başarıya ulaşamamıştır. Vatan mukaddestir. Bu vatana sahip çıkacak evlatlarımızı milli, manevi ve dinine bağlı olarak yetiştireceğiz. Vatan bizim ülkümüz, vatan bizim sevdamız. Hiçbir zaman 15 Temmuz’u unutturmayacağız.

 

Okullarımızın, yurtlarımızın ve bize bağlı tüm kurumlarımızın güvenlik tedbirlerini bir kez daha gözden geçirip eksikleri tespit edip tamamlayacağız. EBA (Eğitim Bilişim Ağı)  Milli Eğitim Bakanlığı’mız tarafından öğrencilerimizin sınavlara hazırlanmasında en büyük kaynaktır. Bunun için okullarımızda tüm öğretmen ve öğrencilerin EBA şifresi alarak EBA´yı daha aktif kullanmalarını sağlayalım. Çünkü EBA’nın tüm branşlarla ilgisi vardır. EBA’ya öğretmenlerimiz de içerik yükleyebilir. Bu içeriklerden bakanlıkça uygun görülenlere telif hakkı da verilmektedir. 

 

Tüm okul müdürlerimiz istişare içerisinde olmalıdırlar. Zümre, bölge toplantıları yapılarak sorunların kaynağında halledilmesi sağlıyabiliriz, gerekirse bu toplantılara ben ve idarecilerimiz de katılabiliriz.” diyerek sözlerine son verdi. 

14-12-201614-12-201614-12-201614-12-201614-12-201614-12-2016

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.