KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı EBA da Dereceye Giren Öğretmenleri Kabul Etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı EBA da Dereceye Giren Öğretmenleri Kabul Etti.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 3. (EBA) Deney yarışmasında İlimizden Kadir Has Ortaokulu ve Tacettin Veli Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğretmenleri katılmış ve Türkiye ikinciliğine layık görülmüşlerdir. 

 

Kadir Has Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni İmdat Aygün “Buzla Ateş Yakılır mı?", Tacettin Veli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fizik Öğretmeni Dursun Aldanmaz “Enerji İletimi” deneyleri ile Türkiye ikinciliğini alarak,(EBA) da yayınlanmaya başladı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı kabulde yaptığı konuşmada çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Göreve başlayalı tam 1 yıl oldu. 1 yıldır EBA ile ilgili çalışmaları yapalım, bütün öğrencilerimizin (EBA) şifreleri olsun ve öğretmen arkadaşlarımız deney hazırlasınlar diye arkadaşlarımıza hep talimat vermiştim. İki öğretmenimiz (EBA)’ya deneylerini gönderdi. Bu deneylerde (EBA) tarafından kabul edildi ve yayınlandı. Mutluluğumu ifade etmem çok zor. Benim öğretmenlerimden iki tanesinin (EBA)’ya projesini gönderip orada kabul edilmesi benim için çok büyük mutluluk. Bundan sonra diğer öğretmen arkadaşlarımdan da bu ve benzeri deneyleri hazırlayıp EBA’ya göndermeleri ve gönderdikleri deneylerin yayınlanması bizim için çok büyük başarı ve mutluluk olacaktır” şeklinde konuştu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı Kadir Has Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni İmdat Aygün ve Tacettin Veli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fizik Öğretmeni Dursun Aldanmaz ı tebrik ederek ödüllerini takdim etti.

 

Kabule, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Malkoçoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Okan Akyol, Fatih Projesinden sorumlusu Fuat Çatalkaya Okul müdürleri Erdem Sarıalan ve Veli arslan katıldı.

 

21-11-201721-11-201721-11-201721-11-201721-11-201721-11-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.