KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, Ali Rıza Özderici Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Öğrencilerle Biraraya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, Ali Rıza Özderici Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Öğrencilerle Biraraya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, Ali Rıza Özderici Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle kariyer etkinliğinde bir araya geldi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı öğrencilere yaptığı konuşmada “Bu okullarda aldığınız eğitim ve ruh sizleri mutlaka bir yere getirecektir. Asıl güzellik imanlı olmaktır.

 

Sevgili öğrenciler kendinize hedef belirleyiniz, ufkunuzu geniş tutunuz. Dünyaya gelmenin nedenlerini kendimize sormamız gerekir. Yüce Allah melekleri, hayvanları ve insanları yaratmış. Meleklerde akıl var, nefis yok. Hayvanlarda nefis var, akıl yok. İnsanlarda ise hem akıl hem de nefis var. İnsanoğlu akılla nefis arasında gidip gelendir. Onun için Allah bizlere doğru yolu göstermek ve ona ulaşmak için Peygamber Efendimizi ve Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’i gönderdi. Allah’ın emir ve yasaklarına uymamız için insan nefsinin esiri olmamalı. Allah’ın emrettiği şekilde aklımızı kullanmalıyız. Kendini bilen Rabbini bilir. İmanlı iseniz güçlüsünüz.” diyerek sözlerini bitirdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı daha sonra yeni yerine taşınan ve altı bin kitabin bulunduğu kütüphanenin açılışını yaptı.

 

16-12-201616-12-201616-12-201616-12-201616-12-2016

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.