KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu Okul Ziyaretleri ve Başarıya Bir Adım Toplantısına Katıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu Okul Ziyaretleri ve Başarıya Bir Adım Toplantısına Katıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitimde kalitenin artırılması  amacıyla uygulamaya konulan Başarıya Bir Adım Projesi’nin bu yıl il genelinde uygulanması amacıyla 16 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nde görevli şube müdürleriyle bir araya geldi.

 

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin Karaköse, Proje Koordinatörü Süleyman Çağıl ve İlçe Şube Müdürleri katıldı.

 

Geçen yıl yapılan çalışmalar hakkında İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu’na, Süleyman Çağıl tarafından brifing sunulmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu yaptığı konuşmada,  “Tam öğrenme projesini geçen yıl ilimizde uygulamaya başladık. Bu yıl aileler arasında büyük rağbet gördü. Bizde il geneline yayma kararı aldık ama burada hedefimiz ilimizde kenardan merkeze doğru yaymak istiyoruz. Ekonomik durumuda göz önüne almak zorundayız. Amacımız iyi bir planlamayla genel alanda İlimizin, Türkiye’de ilk beş içerisinde olmasını sağlamaktır. ” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, toplantının bitiminde Kocasinan İlçesinde bulunan Cumhuriyet İlkokulu ve Gültekin Gürkan İlkokulu’na ziyarette bulunda. Cumhuriyet İlkokulunda anasınıfı ve ilkokulu öğrencileriyle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu günün ikinci okul ziyaretini, Gültekin Gürkan İlkokulu’na yaptı. Okul Müdürü Sabit Fidan’dan okul hakkında bilgi aldıktan sonra okulda öğretmenlerle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Öğretmenlik mesleğinin sevgiye dayandığını belirterek “İlimizde başarıyı artırmak için bazı projeler hayata geçirdik. Amaç öğretmen odalarındaki havayı değiştirmek, başarıyı yakalamak için aynı dili konuşmak zorundayız. Başarı için yeni bir şeyler yapmak lazım, yeni bir argümanla yaklaşmak lazım, normal memur zihniyetiyle olmaz. Çok çalışmamız lazım, burada belirleyici olanda sizlersiniz. Çünkü sizin bakış açınız ve inancınız bizler için önemli. Birbirimizin her daim güzelliklerini görmek lazım, her öğretmen diğer öğretmenin şeref ve onurunu üzerinde taşır.”  dedi.

 

Ziyaretlerde okul idarecilerinin sorun ve ihtiyaçlarının bildirmesinin ardından sona erdi.

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.