KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, ek ders alan öğrencilerin sınıflarını gezerek, öğrencilerle sohbet etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, ek ders alan öğrencilerin sınıflarını gezerek, öğrencilerle sohbet etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından başlatılan ´Tam Öğrenme Merkezleri´ Projesi kapsamında pilot olarak seçilen Mehmet Tarman Ortaokulu’nda oluşturulan sınıflar, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu tarafından ziyaret edildi.  

 

Konu bitiminde yapılan kısa testlerden sonra öğrencilerin anlatılan konulardaki eksikliklerini gidermesini hedefleyen TÖM Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, ek ders alan öğrencilerin sınıflarını gezerek, öğrencilerle sohbet etti. Sınıflarda öğrencilerin yorucu ders programından sonra, artı ders görmeleri bundan öğretmen ve öğrencilerin mutlu olmaları İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu’nu  memmun etti.  Ziyarette Okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Özverili çalışmalarınız bizleri mutlu etti. Bu öğrencilerimizi yarına ne kadar kaliteli hazırlarsak artı bir adım atmış oluruz” dedi.

 

Proje hakkında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Projemiz bizim geçen yıldan bu yana yürütmeye başlamış olduğumuz başarıyı arttırma ve değerlendirme projemiz. Bu projenin adımlarından birini atıyoruz. Pilot olarak uyguladığımız ´tam öğrenme´ modelini hayata geçirmeye çalıştığımız 12 ortaokulu ve 4 tane de lisemiz var. Bunlardan bir tanesi de Mehmet Tarman Ortaokulumuz. Bu proje kapsamında öğrencilerimiz ve öğretmen arkadaşlarımız ile bir araya geldik. Bu projenin temel amacı şu; öğrenemeyen çocuğumuz yoktur ama geç öğrenen çocuğumuz vardır. Biz bu bilgileri bir daha üzerinden geçip tekrarlayarak ve bir takım teknolojik imkânlardan faydalanarak bu çocuklarımızın tam öğrenmesini sağlamaya çalışıyoruz. Ben buradan öğretmenlerimize teşekkür ederim. Özverili çalışmalarınız bir vefa örneği olacaktır.  İnşallah önümüzdeki yıllarda Kayserimizin tamamında uygulayacağımız projelerden bir tanesi olacak. İnşallah iyi bir iş yaptığımızı düşünüyoruz" dedi.

 

Mehmet Tarman Ortaokulunda Sosyal Bilgiler Öğretmeni olan Murat Yaman ise, “Projeyi ilk defa müdür bey anlattığı zaman heyecanlandım. Böyle olması gerektiğini düşünüyordum. Projeyle ilgili olarak öğrenci velilerinden de olumlu görüşler alıyoruz. Okula bakış açıları değişti. Yani bir bütünleşme sağlandı" dedi. 8. sınıf öğrencisi Damla Tan da, “Projeyi destekliyorum. Bu proje ile daha başarılı olacağıma inanıyorum. Çünkü bana daha çok ders tekrarı ve çözümü sağlıyor" ifadelerini kullandı.

 

   

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.