KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu 3. Eğitim Bölgesi Müdürleriyle Toplantı Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu 3. Eğitim Bölgesi Müdürleriyle Toplantı Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, 3. Eğitim Bölgesi Okul Müdürleriyle Sümer Anadolu Lisesi’nde bir araya geldi.

 

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Dündar, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Duran, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Bahçecioğlu ve okul müdürleri katıldı.

 

Her hafta bir eğitim bölgesinde yapılan toplantıya katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Her hafta yaptığımız eğitim bölgesi toplantıları, genel yaptığımız toplantılardan daha verimli oluyor. Okul müdürlerimiz sorunlarını bizlere daha rahat anlatma imkanı buluyorlar. Ülkemiz eğitim alanında önemli gelişme gösterdi. Eskiden renkli tebeşir kavgası yapan öğretmenlerimiz, şimdi akıllı tahtalarla derslerini yapıyorlar. Eğitimde süreç hep iyiye gidiyor. Siz idareciler, öğretmenlerimizin moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak lazım. Okullarımızda sosyal aktivitelere önem verilmeli, özellikli örf ve adetlerimizi iyi işlemeliyiz. Geçmişini iyi bilen nesiller yetiştirmek zorundayız.

 

İnsanın olduğu yerlerde aksaklıklar olabilir, bunları asgariye indirmek biz idarecilerin görevi, iyi niyetli olmakla olayları çözemeyiz. Okulda idareciler her şeyden haberdar olmalı ve bilmelidir. İlimizde uygulamaya başladığımız projelerin faydalarını görmeye başladık. Özellikle tam öğrenmeden sonra ilimizin sınavlardaki sıralaması ve başarısı artmakta ” dedi.

 

Toplantının sonunda okul müdürleri söz alarak okullarında yaşanan sorunları dile getirdiler. Özellikle kampus içerisinde bulunan okul müdürleri son düzenlemeden sonra, güvenlik açısından ve temizlik konusunda sorunlarının kalmadığını, bu konuda kendilerine yardımcı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ettiklerini belirtiler.

24-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-2016

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.