KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bahameddin Karaköse, Yarıyıl Tatili Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bahameddin Karaköse, Yarıyıl Tatili Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı.

Kıymetli Öğrenciler, 

Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız öğretim yılımızın birinci dönemini tamamlamış bulunmaktayız. Hepimiz için büyük emeklerle, mücadeleyle, yeri geldiğinde kaygı, yeri geldiğinde büyük mutluluklarla geçen bir dönemi bitiriyoruz. Biliyorum ki karnelerinizi elinize aldığınızda hepiniz ayrı bir sevinç, ayrı bir heyecan yaşıyorsunuz. Başarıya giden yolda heyecanınıza ortak olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sevgili öğrenciler unutmayın ki eğitim sadece akademik başarı demek değildir. Bizim için asıl başarı değerleriyle donanmış, iyi insan olma yolunda nitelikli davranışları kazanmış bireyler olabilmektir. Tatil boyunca ailenizle ve arkadaşlarınızla nitelikli ve eğlenceli zaman geçirerek dinlenmeniz sizlere iyi gelecektir. Her dönemde başarısını sürdürebilen öğrenciler olabilmek için ara tatilleri değerlendirmek önemlidir. Eksik bulduğunuz konularda küçük çalışmalar yapmak, bol bol oyun oynamak, kitap okumak, kültürel gezi ve aktivitelerin içinde olmak sizler için faydalı olacaktır.

Değerli Yöneticilerimiz ve Öğretmenlerimiz,

Şahıstan şahsiyet çıkarmak gibi önemli bir görevi yerine getiren siz değerli öğretmenlerimizin emeğini yok sayamayız. Her birinizin çabası geleceğimizin teminatı çocuklarımızı daha iyi yetiştirmek, daha iyi insan olmalarını sağlayabilmek adınadır. Kaygımız ortak, amacımız birdir. Eğitim yolculuğumuzda göstermiş olduğunuz fedakarlıklar ve çalışmalarınız için sizlere ayrıca teşekkür ediyorum.

Değerli veliler,

Sizin çocuklarınız bizim emanetimizdir. Emanet aldığımız yavrularımızın hayatınızdaki yeri ve öneminin farkında olarak onlar için en güzel, en faydalı olanı yapmaya çalışıyoruz. Eğitim yolculuğumuzun en önemli paydaşlarından biri sizlersiniz. Sizlerin çocuklarınızla geçirdiğiniz süre içinde yaşantılarınız, iletişim stilleriniz, değerlendirmeleriniz çok önemlidir. Sizden beklentimiz çocuklarınızla nitelikli zaman geçirmeniz, onların başarılı davranışlarını onaylayarak, eksiklikleri konusunda yargılayıcı olmamanızdır. Unutmayın ki önceliğimiz sadece başarılı çocuk yetiştirmek değil, ruhsal ve bedensel açıdan sağlıklı olan, mutlu ve başarılı bireyler yetiştirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrencilerimizi, kıymetli ailelerimizi ve çocuklarımızı hayata hazırlayan değerli öğretmenlerimizi tebrik ediyor; mutlu, ve sağlıklı bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum.

 

Bahameddin KARAKÖSE

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.