KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz 9. Bölge Okul Müdürleriyle Biraraya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz 9. Bölge Okul Müdürleriyle Biraraya Geldi

Mehmet Miraboğlu İlkokulu ev sahipliğinde kahvaltılı toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin Karaköse, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nihat Ergül ve 9’uncu Bölge Okul Müdürleri katıldı.

 

Okul Müdürü Mustafa Sönmez’in açılış konuşmasından sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Kayseri olarak eğitimde değişim zamanını atlattıklarını belirterek “Yönetici fedakar olandır. Eleştiri alabilirsiniz, bu yaptığımız işin doğasında var. Çünkü hitap ettiğimiz kesim insan, iyi yapma konusunda her zaman haktan, hukuktan vazgeçmemeliyiz. Okullarınızda görev yapan öğretmen ve personelinizin moral ve motivasyonunu yüksek tutarsanız başarılı olursunuz. Yapıcı olmak, yapıcı bir dil kullanmak başarıyı artırır. Biz idareciler iletişim konusunda açık olmalıyız, kimseyi yok sayamayız, herkese değer vermek zorundayız, en önemlisi insana insan olduğu için saygı duymalıyız.

 

Eğitimde iyi bir hizmet sunmak için projelere sahip çıkmak zorundayız. Projelerde ihtimaller var, ne gibi diye sorarsanız yeni bir heyecan var, hareket var, sağlıklı düşünme ve görerek öğrenme var. Amaç sorgulayan, üreten bir nesil yetiştirmekse projeler bu manada çok önemli, başarıyı her zaman ödüllendirmek lazım” dedi.

 

Toplantı okul müdürlerinin kendi bölgelerinde yaşanan sorunları ve görüşlerini aktarmasıyla sona erdi. 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.