KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden Muhteşem Gece

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Ford Ünal Motorlu Araçlar tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Asude restoranda düzenlenen programda öğretmenler bir araya geldi. 
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden Muhteşem Gece

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Ford Ünal Motorlu Araçlar tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Asude restoranda düzenlenen programda öğretmenler bir araya geldi. 

 

Yemeğe Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekinci, İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol ve davetliler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ve Bayan Çandıroğlu geceye katılan misafirleri kapıda karşıladılar. Programda konuşan Ünal Motorlu Araçlar Genel Müdürü Mehmet Kıranatlıoğlu “ Böyle bir günde siz değerli öğretmenlerimizi ağırlamaktan mutluluk duymaktayız” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, öğretmenler ile aynı mesleğin mensubu olduğu için onurlu olduğunu belirterek, “Biz bu aleme hoş seda bırakmaya geldik. Bizim sedamızın adı eğitim. Bizim sedamızın adı fedakârlık. Bugüne başladığımız günleri hatırlıyorum da bir öğretmen arkadaşımızı gördüğümüz zaman sorardık. ‘Hocam kaç yıllık öğretmensiniz?’. ’10 yıllık.’. ‘Vay be 10 yıllık öğretmenmiş.’ derdik. Evet, biz bu sedayı bırakalı 18 yıl oldu. İçinizde belki mesleğe yeni başlamış, sonuna gelmiş ve meslek noktasında bitirmiş ağabeylerimizi görüyorum. Onların bıraktığı bu hoş seda, memlekete eğitim, öğretim, zenginlik olarak geri dönüyor. Tabi öğretmen olarak mevzuya baktığınız zaman bu sedayı bırakmak da herhalde kolay olmuyor. Biz Adıyaman’da sağlığımızın bir kısmını, Antep’te bir yanımızı, Kastamonu’da sevdamızı, Ağrı’da da gençliğimizi bıraktık belki. Hepimizin benzer hikâyeleri var. Bu noktada mevzuya baktığım zaman öğretmenlerle aynı mesleğin mensubu olmanın onurunu yaşıyorum. Her birinize ayrı ayrı baktığımda belki ben kendi yaşanmışlıklarımı, belki de yaşayacaklarımı görüyorum. Büyüklerimden aldığım bu haz, inanın beni çok mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

 

Daha sonra öğretmenlere hitap eden Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı ise öğretmenlerin, toplumları bir mimar gibi biçimlendirerek geliştiren insanlar olduğunu vurgulayarak, “Öğretmenlerimiz, tabi ki toplumsal hayatta hem insanın maddi hem manevi hayatında, o insanın gelişmesinde, toplumları bir mimar gibi biçimlendirerek geliştiren insanlar. Biz öğretmenlerimize ne kadar övgü yağdırsak azdır. Onlara ne kadar iyi şeyler layık görsek azdır. Ama bizler hepimiz, idareciler, öğretmenler hep birlikte ülkemizle ilgili bir takım sorumluluklar aldık. Ne aldık? Çocuklarımızı geleceğe hazırlayacağız ve bulunduğumuz yerleri onlara teslim edeceğiz” şeklinde konuşarak, öğretmenlerin öğretmen gününü kutladı. 

 

Konuşmaların ardından katkılarından dolayı Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu  Ünal Motorlu Araçlar Genel Müdürleri Mehmet Kıranatlı oğlu ve Ersin Kıranatlıoğlun’ a teşekkür plaketleri verdiler. Ünal Motorlu Araçlar Genel Müdürü Mehmet Kıranatlı oğlu geceye katılan aynı zamanda öğretmeni olan Cavit Gülsoy emeklilik plaketini verdi. Kadir Has Anadolu Lisesi öğrencileri ile müzik öğretmenlerinin müzik dinletisiyle devam etti.

 

Gecenin sonunda ise protokol üyeleri, emekli öğretmenlere plaket verdi.

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.