KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ORAN arasında protokol imzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ORAN arasında protokol imzalandı
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ORAN arasında protokol imzalandı

Protokol, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı’nın makamında, ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ve proje koordinatörlerinin katılımıyla imzalandı. ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, söz konusu ortaklık doğrultusunda ilde dezavantajlı bölgede yer alan bir kreşte, 0-6 yaş arasında soyut kavramları öğrenmek için somut materyallerin kullanılmasına dayalı bir metot olan Montessori metodunun uygulanacağını söyledi. Genel Sekreter Ahmet Emin Kilci, “Montessori metodu kapsamında kreşimizde bir sınıfımızı donatacağız ve eğiticilere burada eğitim vereceğiz. Elbette yeni metotların uygulanmaya başlanması her zaman bir süreç alır. Umuyoruz ki bu bir başlangıç olur. Bunun uygulanması için gerek İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, gerek Ajans gerekse diğer kurumlar gereğini yapacaklardır. Bu protokolün hayırlı olmasını ve bundan sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile benzer çalışmalara devam etmeyi diliyoruz” diye konuştu.

Proje kapsamında Kocasinan ilçe sınırlarında ve müstakil bahçesi olan Barbaros anaokulunda 3 sınıflık bir Montessori Eğitim Merkezi hayata geçiriliyor. Sınıflar Günlük Yaşam, Duyusal Gelişim, Dil Gelişimi ve Okuma - Yazma, Matematik, Biyoloji ve Coğrafya Materyalleri ile donatılıyor. Sınıflarda öncelikli olarak 2 grup öğretmenin Montessori Eğitim sistemi hakkında eğitim almasının ardından, adı geçen okulda Montessori yöntemi ile çocuklara eğitim verilmeye başlanacak. Ardından, Kayseri’de Montessori eğitim sistemini uygulamak isteyen okulların eğitmenleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonunda bu merkezde eğitilebilecek.

 

 

06-10-201706-10-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.