KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Ayhan Teltik'in YKS'ye Girecek Öğrenciler İçin Başarı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Ayhan Teltik'in YKS'ye Girecek Öğrenciler İçin Başarı Mesajı

Güzel Ülkemizin Temiz Yürekli Gençleri,     

Geride bıraktığımız eğitim öğretim yılı önceki dönemlerle kıyaslanmayacak derecede zorluydu. Özellikle salgın eğitim hizmetlerini ne yazık ki olumsuz etkiledi.    

Sizler hiçbir zaman umutsuzluğa düşmeden, yılmadan çalışmaya devam ettiniz. Azimle, kararlılıkla, büyük bir özveriyle... Bir yandan derslerinize devam edip diğer yandan hayatınızda önemli bir dönemeç olan YKS'ye hazırlandınız. Bilişsel, psikolojik ve bedensel olarak ne kadar zorlandığınızı tahmin edebiliyorum. Ama biliniz ki hiçbir emek boşa gitmez. Uzun yıpratıcı bir hazırlık sürecinin sonuna geldiniz. Bu süreçte cesaretini, inancını kaybetmeden çalışmalarını sürdüren bütün öğrencilerimizi yürekten kutluyorum.     

18-19 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak olan YKS (Yükseköğretim Kurumu Sınavları)  üç ayrı oturumda gerçekleştirilecek. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sınava girecek adaylara binanın kapısında sınavdan en az bir saat önce hazır bulunmaları gerektiğini hatırlatmak isterim.     

Öğrencileri ilgi ve yeteneklerine en uygun yükseköğretim kurumuna yerleştirmek için tasarlanan bu sınavdan alacağınız puan sizin sadece akademik yönünüzün küçük bir bölümündeki başarınızı gösterecek. Sizin değeriniz, öneminiz hiçbir sınavla ölçülemez. Bizler, büyükleriniz olarak sizi asla yargılamıyor, sizi netlerinizle değerlendirmiyoruz. Geleceğimizin teminatı olan siz gençlerle her zaman gurur duyuyoruz.     

Kariyer hedeflerinize en uygun yükseköğretim programına yerleşerek hayalini kurduğunuz mesleğe sahip olmanızı yürekten diliyorum. Size yepyeni ufuklar açacak üniversite hayatınız boyunca kapımızın siz kıymetli öğrencilerimize her zaman açık olduğunu ifade etmek isterim.     

Öğrencilerimizin sınava hazırlanması sürecinde en az onlar kadar gayret sarf eden kıymetli öğretmenlerime ve fedakâr velilerime en iyi dileklerimi sunarken; hafta sonu yapılacak olan Yükseköğretim Kurum Sınavlarına girecek tüm öğrencilerime başarılar dilerim.

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.