KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Ayhan Teltik TV 1 Kanalında Canlı Yayınlanan "Evrensel Trafik" Programında Soruları Yanıtladı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Ayhan Teltik TV 1 Kanalında Canlı Yayınlanan

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Ayhan Teltik TV 1 kanalında canlı yayınlanan "Evrensel Trafik" programında soruları yanıtladı.

Trafik eğitimi ile alakalı olarak İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Ayhan Teltik; "Biz, Millî Eğitim Bakanlığı olarak çocuklarımıza Anaokulundan itibaren trafik eğitimini bir oyun olarak veriyoruz." dedi.

Sürücü kursları ile ilgili gelen soruya ise; "Geçmişe ve bugüne baktığımızda sürücü kurslarımız gerçekten çok iyi noktalara geldiler. Usta öğreticilerimiz, sürücü kurslarımız sürücü adaylarımıza çok iyi eğitim vermekteler. Akan trafikte zor şartlarda eğitim vererek sürücü adaylarımızın iyi birer sürücü olmalarına katkıda bulunuyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum." dedi.

Eba Bilişim Ağı gibi online bir sistemin trafik eğitimi için kullanılması ile ilgili öneriye ise İl Müdürümüz Sn. Teltik; "Mantıklı ve üzerinde durulması gereken bir konu. Gereken çalışmalar yapılacaktır." dedi.

Mesleki eğitim merkezlerinin önemini belirten İl Müdürümüz Sn. Teltik; "Devletimiz her alanda insanlara yardımcı olmaya, ilgi alanları ve becerileri doğrultusunda eğitim sistemine kazandırmaya devam ediyor." diye belirtti.

 

 

14-10-202214-10-2022

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.