KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ayhan Teltik'in Öğretmenler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ayhan Teltik'in Öğretmenler Günü Mesajı

Saygıdeğer meslektaşlarım; sizler sadece bilgiyi çocuklarımıza aktaran kişiler değil, sizler aynı zamanda onlara hayatı ve hayatın anlamını öğreten  düşünürlersiniz. Öğretmen, öğrencilerini geleceğe hazırlarken onların kişiliklerini ellerinde şekillendiren sanatkârdır.

Sizler, aynı zamanda ülkesine, milletine ve tüm insanlığa ölümsüz eserler kazandıran mimarlarsınız. Yetiştirdiğiniz öğrencilerinizin hayattaki başarıları sizler için gurur duyulacak birer eser olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle kıymetli meslektaşlarımın çalışmaları ve harcadıkları mesai bugünü, yarını ve aydınlık bir geleceği inşa etmek içindir. Bugünün başarılı devlet insanları ve bilimde dünyaya yön veren kişileri dünün başarılı eğitimcilerinin eseridir.

Türkiye'nin bugünlere ulaşarak dünyanın ve bölgesinin önemli güçlerinden biri haline gelmesinde çok önemli bir paya sahip olan öğretmenlerimize bir kez daha minnet ve şükranlarımı ifade ediyorum.

Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal eden öğretmenlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyor, yetiştirdikleri evlatlarımız sayesinde ülkemizin geleceğini teminat altına alan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.