KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Bahameddin Karaköse'nin "3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı"

İl Millî Eğitim Müdürümüz Bahameddin Karaköse'nin

Toplumların engelli bireylere yönelik farkındalığının oluşması ve kabulünün artırılması için ulusal ve uluslararası çerçevede "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" olarak kabul edilmektedir. 

İnsan yaşamını verimli ve zengin kılan ve ölçülebilir en kıymetli olgulardan biri başka yaşamlara sağladığı kolaylık ve katkıdır. 

Engelli bireylerimizin yaşam kalitesi ve refahının artırılması için eğitim ve istihdam fırsatlarının sunulması; sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamın her alanında toplumsal farkındalığın sağlanması amaçlanmaktadır. 

Engelsiz eğitim, engelsiz bir yaşam için temel koşullardan biridir. Zihinsel ve bedensel farklılıkların tüm eğitim kademelerinde desteklenmesi bilhassa fırsat eşitliğinin sağlanmasıyla engelli vatandaşlarımız toplumsal hayatın içinde aktif rol alarak bilim, sanat ve spor gibi birçok alanda büyük başarılar göstermişlerdir.

Engelsiz bir yaşamı hep birlikte mümkün kılacağımız bir dünya temennisiyle tüm engelli bireylerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor, kendilerine saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

                                                                                                                                                 Bahameddin Karaköse

                                                                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.