KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Bahameddin Karaköse'nin, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Bahameddin Karaköse'nin, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Geleceğimizin teminatı çocuklarımız, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerimiz ve büyük fedakârlıklarla ülkemizin her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimiz için bir eğitim öğretim yılının daha sonuna gelindi.

Sevgili Öğrenciler,  bir yıl boyunca her insanın bir değer olduğu bilinci içinde sizlerin kabiliyetlerine yön verip, hayatlarınıza bir pencere açıp, köklerinize bir damla su, ufuklarınıza bir tutam ışık olduysak ne mutlu bize Bugün alınan karneler bir dönem boyunca okul yaşantınızdaki gösterdiğiniz performansın değerlendirmesi olacaktır. Bu sayede kendinizi değerlendirip, geleceğiniz için atacağınız adımları planlamanızı sağlayacaktır.

Özellikle belirtmek isterim ki notlarınız ne olursa olsun her biriniz,bizim için ayrı bir değersiniz. Önümüzde uzun ve keyifli bir yaz tatili var. Dinlenmek ve eğlenmek için harika bir fırsat olan bu tatilde aynı zamanda yeni şeyler öğrenin ve hayal gücünüzü keşfedin. Kitaplarla, doğayla, sanatla, sevdiklerinizle ve özellikle ailenizle birlikte zaman geçirin. Unutmayın, tatil sadece bedensel dinlenme değil, aynı zamanda ruhsal ve zihinsel yenilenme zamanıdır. Umarım bu yaz tatili, sizin için unutulmaz anılarla dolu, mutlu ve verimli geçer. 

Kıymetli Öğretmenlerimiz, sizler yarınlarımızın mimarı olarak geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı iyi insan olarak yetiştirme çabasıyla canla başla çalıştınız. Her birinizin başarılı çalışmaları, emeği, alın teri bizler için çok değerlidir. Sizlerle aynı kaygıyı taşımak, aynı takımın bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum. 

Değerli Veliler, Sizin çocuklarınız bizim için değerli emanettir. Emanet aldığımız yavrularımızın hayatınızdaki yeri ve öneminin farkında olarak onlar için en doğru, en faydalı olanı yapmaya çalışıyoruz.  Siz velilerimizin çocuklarınızla nitelikli zaman geçirmek için çok önemli fırsat olan tatil sürecince onların başarılı davranışlarını onaylamanız, çocuklarımızın özgüvenini güçlendirecek, kendilerini ifade etme becerilerini artıracak, günün koşullarına göre gelişimlerine katkı sunacak ortamlarda bulunma fırsatı sağlamaya çalışmanızdır.  Unutmayın ki önceliğimiz sadece başarılı çocuk yetiştirmek değil, ruhsal ve bedensel açıdan sağlıklı olan, Mutlu ve Başarılı Bireyler Yetiştirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; öğrencilerimizi gayretlerinden dolayı kutluyor, eğitim yöneticilerimize ve öğretmenlerimize eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, ilimizin başarı seviyesinin arttırılmasında göstermiş olduğu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Her birinizin; sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaz tatili geçirerek, yeni eğitim öğretim yılına başlamanızı temenni ediyorum. 

 

                                                   Bahameddin KARAKÖSE

                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.