KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Erciyes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda Vali Yardımcısı Baha Başçelik Başkanlığında yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Baha Başçelik, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ogün Köse, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sibel Livdumlu, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Baha Başçelik, “Yılda iki defa yapılan Hayat Boyu Öğrenme toplantısının verimli geçmesini dilerim. Öğrenmenin yaşı yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Eşleri Hanımefendilerinin himayelerinde başlatılan okuma yazma kampanyası ilimizde halk eğitimlerin koordinesinde yapılmakta olup diğer kurumlarında bu kampanyaya destek vermelidirler.” dedi.

 

Başsavcı vekili Ogün Köse ise yaptığı konuşmada “Sokaklarda dilenen çok fazla çocuk var. Bu çocuklar yapılacak çalışmalarla tekrar eğitime kazandırılmalıdır. Bu konuda bizlere düşen bir görev olduğunda severek yerine getirmeye hazırız.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ise İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitim Planlama ve İş Birliği Komisyon üyelerini selamlayarak MEB Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 59. Maddesi gereğince toplandıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “İlimizdeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile Hayat Boyu Öğrenme alanında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarını ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla toplanmış bulunuyoruz.

Hayat Boyu Öğrenme olarak belli alanlarda kurs açmak üzere modüller mevcut. Vatandaş katılmak istediği ya da Milli Eğitim Müdürlüğüne ya da Halk Eğitimi Merkezlerine başvurarak talep edilen alanlarda Bakanlık ile görüşülerek modül açabiliriz. Örneğin ilçelerde talep üzerine Sürü yönetimi kurs açıldı.  Bizler örneğin Adalet Bakanlığında görev yapan hakim, savcı, avukatlar ve adli personele talepleri halinde istedikleri alanda kurs verebiliriz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile de son dönemlerde artan çocuk istismarı konularının üzerinde önemle durulması gerekmektedir." diyeerek sözlerini tamamladı.

 

Toplantı diğer katılımcıların söz alarak duygu ve düşüncelerini aktarmasıyla sona erdi.

 

28-02-201828-02-201828-02-201828-02-201828-02-201828-02-201828-02-201828-02-2018

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.