KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Melikgazi Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sn. Hakan Tatlı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Ayhan Teltik'e "Kayseri Müzik ve Dans Folkloru" adlı eseri takdim etti.

Melikgazi Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sn. Hakan Tatlı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Ayhan Teltik'e

Melikgazi Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sn. Hakan Tatlı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Ayhan Teltik'e kurumun bilimsel araştırma ve derleme çalışmaları kapsamında Sn. Burhan Türk tarafından yazılan "Kayseri Müzik ve Dans Folkloru" adlı eseri takdim etti. 

Müdürümüz Sn. Teltik kitapla ilgili olarak "Medeniyetler beşiği olan Anadolu'yu yurt edinen Türk milleti, Orta Asya'dan getirdiği yaşam tarzını yeni yurt edindiği topraklarda bir kez daha yoğurmuş ve eşsiz güzellikte bir eser inşa etmiştir. Anadolu insanı; bilgeliğini, estetik anlayışını, inanışlarını, aşkını ve acısını halılara ilmek ilmek işlemiş, türkülere nakşetmiştir. Onun sözle ifadesi mümkün olmayan derin kavrayış ve hissiyatını folklor eserlerinde görmek mümkündür. Devamlı surette değişen ve yenilenen, bazı ürünleri zamanın yıpratıcı etkisine karşı direnemeyen folklorik malzemenin derlenmesi, tasnif edilmesi, özelliklerinin belirlenmesi; yazılı, görsel ve işitsel olarak kaydedilmesi bu nedenle son derece önemlidir. Ortaya konan bu eserin benzeri çalışmalara esin kaynağı olmasını, hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.

18-08-202218-08-2022

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.