KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Saim DURGUN' un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Saim DURGUN' un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Elleri öpülesi saygıdeğer öğretmenlerim,  

24 Kasım, Millet Mektepleri' nin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan gündür. Bundan dolayıdır ki 24 Kasım, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.  

Başöğretmenimiz Atatürk, "Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en muhterem unsurlarıdır. Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden eğiticiden mahrum bir millet henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanmamıştır." diyerek öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır. Dünyanın en kutsal mesleklerinin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen saygın ve onurlu bir meslektir. Zaman zaman öğretmene yüklenen misyon değişmekle birlikte; öğretmenlik hiçbir zaman değerinden bir şey kaybetmemiştir, kaybetmeyecektir.   

Bu çerçevede siz değerli öğretmenlerimizin; çocuklarımızın ve gençlerimizin düşünen, üreten, araştıran, sorgulayan, eleştirel düşünme becerisine sahip, kişilikli, kendine güvenen, vatanını, milletini, bayrağını seven, milli, manevi ve evrensel değerlere sahip bireyler olarak yetişmeleri için tüm gücünüzle çalıştığınızı biliyorum. Bedeli ödenemeyecek olan emekleriniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.  

Başta, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete göç etmiş öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Görevlerini büyük bir sorumlulukla yerine getiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

 

 

Ahmet Saim DURGUN

İl Milli Eğitim Müdürü 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.