KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Harici Personellerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değişikliği

Öğretmen Harici Personellerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değişikliği

DAĞITIM YERLERİNE  

      

İlgi   :  Millî Eğitim Bakanlığı  Personelinin  Görevde Yükselme,  Unvan  Değişikliği  ve Yer Değiştirme  Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik.

Bilindiği üzere, Bakanlığımız eğitim öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki unvanlarda görev yapan personelin il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme iş ve işlemleri, ilgi Yönetmelik hükümlerine göre yürütülmekte olup, sözkonusu personelin il içi yer değişikliği başvuruları 22 - 27 Mayıs 2019 tarihleri arasında alınacaktır.

Bu kapsamda; 

- İlçenizde Ambar Memuru, Aşçı, Bekçi, Bilgisayar İşletmeni, Hemşire, Hizmetli, Kaloriferci,  Programcı, Şef, Şoför, Teknisyen, Usta Öğretici, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrolarında görev yapan personellerden; kadrolarının bulunduğu kurumda 30 Eylül tarihi itibarıyla kesintisiz en az 3(üç) yıl görev yapanlar  yer değiştirmek üzere başvuruda bulunabileceklerdir. 

-Başvuru yapılabilecek olan ünvanlar ile norm açığı bulunan kurumlar listesi ve başvuru formu Müdürlüğümüzün http://kayseri.meb.gov.tr internet adresinden yayınlanacaktır.

-Başvuruda bulunacak olan personeller en fazla 10 (on) kurum tercihinde  bulunabileceklerdir.

-Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevli olanlar ile aylıksız izinli olanlar, il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabileceklerdir.

-Atamalar hizmet süresi üstünlüğüne göre yapılacak olup, Hizmet süresinin eşit olması hâlinde hâlen bulunduğu kadrodaki hizmet süresi fazla olana öncelik verilecektir. Eşitliğin bozulmaması durumunda kura yoluna başvurulacaktır.

-Soruşturma sonucu görev yeri değişen personele, soruşturma geçirdiği okul/kurum/ilçeye 4 (dört) yıl geçmeden tercih  hakkı verilmeyecektir.

Konunun ilçeniz bünyesindeki tüm personele duyurulması ve başvuruda bulunacak personel açısından olumsuzluklar yaşanmaması açısından  Mebbis özlük modülünde yer alan kimlik ve hizmet süresi bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir. Personelin başvuru formlarının kurum ve ilçe müdürlüğünce onaylanarak en geç 27 Mayıs 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Müdürlüğümüz Atama Şubesine teslim edilmesi hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

 

Celalettin EKİNCİ

Vali a.

İl Milli Eğitim Müdür V.

 

Eki:

İhtiyaç Listesi ( 1 Adet)

Başvuru Formu (1 Adet)

 

Dağıtım:

İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Tüm Birimler)

16 İlçe Kaymakamlığına (İlçe MEM)

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.