KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hafızlık İmam Hatip Ortaokulları Seviye Belirleme Sınavı Başvuruları

Hafızlık İmam Hatip Ortaokulları Seviye Belirleme Sınavı Başvuruları

İlkokul 4. sınıf Öğrencilerine Yönelik Hafızlık İmam Hatip Ortaokulları Seviye Belirleme Sınavı İçin Başvurular, Veliler Tarafından Okul Müdürlüklerine Başvuru Formu Doldurularak yapılacaktır.

Başvurular 31 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek olup Sınav Yeri ve Tarihi Başvurular Bittikten sonra http://kayseri.meb.gov.tr/hafiziho adresinden Öğrencinin TC kimlik numarası ve Öğrenci numarası ile sorgulanabilecektir.

Okul Müdürlükleri http://kayseri.meb.gov.tr/hafiziho adresinden kurumun resmi eposta adresine(kurumkodu@meb.k12.tr) gönderilmiş olan Kullanıcı Adı ve Şifre ile giriş yaparak başvuruları sisteme kaydeceklerdir.

 

Bu proje ile hafızlık eğitiminin erken yaşta verilmesinin avantajlarından yararlanılması, öğrencilerin yıl kaybının önüne geçilmesi, örgün eğitimin imkanlarından uzakkalmaksızın temel eğitimden ortaöğretime geçişte öğrenci ve veli beklentisinin karşılanması ve bir üst öğrenim kurumuna akademik açıdan hazırlanmalarının sağlanması planlanmıştır. Yapılan ek çalışmalar ve etkinliklerle öğrencilerimizin ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda daha donanımlı, özgüvenleri yüksek, kendi medeniyet değerlerimizin farkında olarak yetişmelerine ve ortaöğrenime hazırlanmalarına katkı sağlanması hedeflenmektedir.

 

  HAFIZLIK İMAM HATİP ORTAOKULLARI HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

28-02-2017

 

 

 

 

 

 

HAFIZLIK İMAM HATİP ORTAOKULLARI KONTENJANLARI

28-02-2017

 

 

HAFIZLIK İMAM HATİP ORTAOKULLARI TANITIM FİLMLERİ

 

» Tanıtım Videoları .avi formatında olup Windows Media Player ile izlenebilmektedir.

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.