KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IBAN Numarası Güncelleme İşlemi

IBAN Numarası Güncelleme İşlemi

 

Sınav Ücretlerinin yatırıldığı hesaba ait IBAN numarası güncelleme işlemi http://mebbis.meb.gov.tr adresindeki Kişisel kullanıcı adı ve şifre girişi yapıldıktan sonra Sınav İşlemleri Modülü- IBAN Güncelleme Ekranından yapılabilmektedir.

 

IBAN güncelle işlemi, MEBBIS Personel Bilgilerindeki IBAN numarasını ve daha önce katılmış olunan sınavlara ait iban bilgisini günceller. Güncelleme işlemi sırasında nüfus idaresinden Ad, Soyad, Baba adı bilgileride güncelenecektir. Kimlik bilgileri ile bankadaki bilgilerin aynı olması gerekmektedir, banka ile tutarsız olduğu durumlarda ödemeler geri dönmektedir. 

 

Örnek olarak evlilik nedeniyle soyadı değişikliği olmuş kişiler, iban numarasını değiştirmeden eski ibanını kullanarak iban güncelleme yapabilir. Bu durumda sistemde ödenecek olan sınavlara ait bilgileri düzelmiş olacaktır. Bu değişikliğin banka tarafında da yapılması gerekmektedir. Soyadı değişikliği bankaya bildirilmelidir. 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.