KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hutbe Okuma İl Yarışması Yapıldı

Hutbe Okuma İl Yarışması Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Hutbe Okuma Yarışması´nda finale kalan 6 öğrenci, birinci olmak için ter döktü. Yarışmayı, 6 öğrenci arasında hutbeyi en güzel okuyan Develi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mustafa Öztürk kazandı. 

 

6 öğrencinin ter döktüğü yarışma sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu´nun da katılımı ile tören düzenlendi. Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, dereceye giren öğrencileri tebrik etti. Allah için iş yapmanın önemli olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, yarışmada birinci olan Develi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mustafa Öztürk’e ödülünü verdi.

 

Yarışmaya İl Milli Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mahmut Tatlı, Bahameddin Karaköse, Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Mühittin Aydoğan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Öte yandan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, yarışmayı izlemeye gelen ortaokul öğrencileri ile yakından ilgilendi. Düzenlenen ödül töreni, Kuran-ı Kerim tilavetinin okunması ile sona erdi.

 

Düzenlenen yarışmada 6 kişi arasında 1´inci olan Mustafa Öztürk Kayseri´yi Hatay´da temsil edecek.

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.