KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Proje Tanıtım Toplantısı Yapıldı

“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Proje  Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ve İ.H.H (İnsan Hakları ve Hürriyetleri Yardım Vakfı) arasında imzalanan proje tanıtım toplantısı Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Kongre Merkezi’nde yapıldı.

 

Tanıtım toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Bahameddin Karaköse, Mahmut Tatlı, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Duran, İ.H.H Kayseri temsilcileri ve okul müdürleri katıldı. 

 

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ”Efendimizin yetimler ve öksüzlere söylediği hadisi var. ‘Siz onlara dünyanın bütün nimetlerini verseniz, mutlaka onların bir kanatları yerdedir’ buyurmuştur. Dünyada yaklaşık ikiyüz milyon yetimden söz ediliyor, yansımayan bir o kadar daha vardır. Ama ne acıdır ki yüzde doksanı Müslüman coğrafyasında bulunuyor. Onun için iyi kenetlenmemiz lazım, üzerimize vazife sayıp bir şeyler yapmıyorsak bu bizim eksikliğimizdir. İlimizde bir çok proje hayata geçirdik ama bana göre bu proje amiral projemizdir. Ben, dava arkadaşlarım olarak sizlerin, hayırseverlikte öncü olan Kayserimizi bu projede de Türkiye birincisi yapacağınıza inancım tamdır.” dedi.

 

İ.H.H Kayseri Temsilcisi Ali Tokluman, ”Kurumumuzun birinci görevi yetimlere sahip çıkmaktır. Gönüllülük esasına göre çalışıyoruz. Kayseri’de dokuz yıldır faaliyet göstermekteyiz, iki yüz aile şahsında dört yüz kırk yetime sahip çıkmaktayız.” dedi.

 

İ.H.H (İnsan Hakları ve Hürriyetleri Yardım Vakfı) tanıtım gösterisinin ardından proje sorumlusu Hatice Kurt, projenin tanıtımını yaptı. Hatice Kurt, 165 ülkede faaliyet göstermekte olduklarını, çalışma bölgelerinin savaş, kuraklık ve afet bölgeleri olduğunu belirti. Kurt amaçlarının dul ve yetimleri tehlikelerden korumak olduğunu, bu tehlikelerin organ mafyası ve insan tacirleri olduğunu söyledi.

 

Proje sorumlusu Hatice Kurt, “Türkiye’de iki buçuk milyon yetim var. Biz bu yetimlere dokunmazsak, başkaları dokunacaktır. Bizi biz yapan değerlere sahip çıkmak zorundayız. Onun için siz eğitimcilerden bu projeye sahip çıkmanızı istiyorum. ” dedi.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.