KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Her Ev Bir Okul" Projesiyle 20 Bin Öğrencimiz Çalışma Masası ve Kitaplığa Kavuşuyor"Her Ev Bir Okul" Projesiyle 20 Bin Öğrencimiz Çalışma Masası ve Kitaplığa Kavuşuyor

 

Valimiz Sayın Gökmen Çiçek tarafından planlanarak hayata geçirilen "Her Ev Bir Okul" projesi kapsamında, evinde çalışma masası ve kitaplık bulunmayan hiçbir öğrencinin kalmaması hedefiyle, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan listelere göre tespit edilen 20 bin öğrenci için üretimi yapılan çalışma masaları ve kitaplıkların dağıtımı yapıldı 

 

Organize Sanayi Bölgesi Fuar Alanında gerçekleştirilen dağıtım törenine, Vali Yardımcıları Abdullah Kalkan, Şemseddin Erkaya, Adnan Türkdamar, ilçe kaymakamları, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Akpınar, Kayseri OSB Başkanı, İncesu OSB Başkanı, Mimarsinan OSB Başkanı, KAYMOS Başkanı, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. 

 

Burada konuşan Valimiz Sayın Gökmen Çiçek, "Kayseri için önemli olduğuna inandığımız ve 2 hafta önce duyurusunu yaptığımız projenin artık uygulama aşamasına geldiğimiz ve ilk partinin dağıtım töreninde bir aradayız. Projemiz, 'Her Ev Bir Okul' kampanyası. Hepinizin bildiği gibi Kayseri, mobilyanın başkenti. Bugün evlerimizde kullanılan her 2 sandalyeden birisi Kayseri'de üretiliyor. Bugün 10 bazadan 7'si Kayseri'de üretiliyor. Kayseri ihracatta ve mobilyada rekorlar kırıyor. Ormanı olmadığı halde mobilya üretiminde Türkiye'de ihracat rekorları kıran bir il. Mobilyanın başkenti diye andığımız bir ilde, 'evinde çalışma masası ve kitaplığı olmayan öğrenci kalmasın' dedik. Madem mobilyanın başkentiyiz, her evde her öğrencinin bir çalışma masası, bir kitaplığı olsun" dedi.

 

Kampanyada mobilyacı hayırseverlerin destekleri olduğunu belirten Vali Çiçek, "İlk etapta 20 bin öğrencimize çalışma masası ve kitaplık dağıtacağız. Kayseri'de evlerinde çalışma masası olmayan, halıda ve kilimin üzerinde çalışan hiçbir öğrenci olmasın. Hem öğrencilerimizin evlerinde rahat ders çalışabilecekleri bir ortam olsun. Hem de evlerinde kendilerine ait bir köşe olsun istiyoruz ve bunun için de bu projeyi yaptık. Bu projenin de buradan yayılarak inşallah başka bölgelerde de uygulanacağını ümit ediyoruz. İlk etapta ulaşamayacaklarımız, belki eksiklerimiz olacak. Devamında yıl boyunca bütün öğrencilerimize ulaşmaya çalışacağız. Hem il merkezinde hem ilçelerinde bugün bütün araçlarımız, öğrencilerimizi sevindirmeye başlayacaklar. İlimize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah öğrencilerimiz bundan çok mutlu olurlar ve çalışma masaları onların eğitim hayatlarında derslerindeki başarılarına katkısı olur diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

02-11-202302-11-202302-11-202302-11-202302-11-202302-11-202302-11-202302-11-2023

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.