KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazeteci Yazar Ahmet Tezcan Öğrencilerle Bir Araya Geldi.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen ‘Yazarlar Okurlarıyla Buluşuyor’ projesi kapsamında Kayseri’ye gelen Gazeteci ve Yazar Ahmet Tezcan, Kilim Sosyal Bilimler Lisesi’nde öğrencilerle söyleşide bir araya geldi.
Gazeteci Yazar Ahmet Tezcan Öğrencilerle Bir Araya Geldi.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen ‘Yazarlar Okurlarıyla Buluşuyor’ projesi kapsamında Kayseri’ye gelen Gazeteci ve Yazar Ahmet Tezcan, Kilim Sosyal Bilimler Lisesi’nde öğrencilerle söyleşide bir araya geldi.

 

Söyleşide konuşan Kayseri İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde düzenlemiş olduğumuz ‘Yazarlar Okurlarıyla Buluşuyor’ projemiz kapsamında Kilim Sosyal Bilimler Lisemizde çok değerli büyüğümüz Ahmet Tezcan bey ile çok güzel bir söyleşi olacağını ümit ediyorum” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu “Sosyal Bilimler Lisesi adına yakışır biçimde gerektirileni her zaman yerine getiriyor. Bizde bunu burada görmekten son derece mutlu ve bahtiyar oluyoruz. Değerli bir yazarımızla birlikteyiz. Dinlerken veya okurken bunun farkında olursanız belki başka dünyalarda başka şeylerde görebilirsiniz. İnşallah bunları görmeniz dileği ile herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

Gazeteci Yazar Ahmet Tezcan “Benim kızım lisede okuyor. Oda sizin gibi sosyal bölümü öğrencisidir. Bu fen bölümü okuyan öğrenciler genelde sosyal bölümü okuyan öğrencilere tepeden bakarlar. Halbuki Türkiye’de en çok ihtiyaç duyulan alan sosyal alandır. Türkiye’nin çok ciddi anlamda sosyologlara ihtiyacı var. Psikologlara da ihtiyaç olunmaya başlandı ama sosyologlara çok daha fazla ihtiyaç var” dedi.

 

Tezcan “Sosyal bilimler benimde en çok önem verdiğim alandır. Çünkü sosyal bilimlerin en önemli ana maddesi insandır. İnsana hem hizmet edip hem de geçinmek imkanı sosyal bilimlerde daha fazladır. Sonra bir fenci olursunuz bir atom bombası yaparsınız ve sonra o bütün ilminiz büyük bir tehlikeye dönüşür. Ama sosyal alanda insanı tanıyarak insana hizmet etmek çok daha keyifli ve güzeldir. O bakımdan sosyal bilimleri tercih ettiğiniz için hepinizi kutluyorum” diye konuştu.

 

Tezcan son olarak “TRT de Yedi Güzel Adam dizisi var. Bu 7 Güzel Adamın temel özelliği şudur; şiirler yazmışlar ama yazdıkları şiirleri tamamen yeni tarz yani serbest vezinle yazmışlar. Fakat dayandıkları temel yaslandıkları duvar tamamen bu toplumun kendi ana kültüründen süzülüp gelmiş bilgi birikiminden olmuştur. Hani dedim ya Türkiye’de psikologlara çok ihtiyaç var. Nedeni ise biz şuan toplum olarak büyük bir kimlik bunalımı içerisindeyiz. Sen kimsin diye soran yabancıya biz şuyuz diyemiyoruz. Toplumlar kendi kültürlerinin dışında başka kültürlerle beslenirse bölünmeler başlamakta. Öğrenmek insan için ihtiyaç, öğretmek farz’dır. Bilgileri aktarırken sevgi katarak anlatmak öğrenme kolaylığı, anlama kolaylığı sağlar” şeklinde konuştu.

 

Söyleşinin sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Gazeteci Yazar Ahmet Tezcan’a katılımlarından dolayı plaket sundu.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.