KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fevziye Memduh Güpgüpoğlu Güzel Sanatlar Lisesine Kadrolu Öğretmenler Arasından Müzik Öğretmeni Alımı

Fevziye Memduh Güpgüpoğlu Güzel Sanatlar Lisesine Kadrolu Öğretmenler Arasından Müzik Öğretmeni Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 32, 33, 34, 35 ve 36. Maddeleri uyarınca ihtiyaca binaen belirtilen takvim doğrultusunda İlimiz Kocasinan İlçesi Fevziye Memduh Güpgüpoğlu Güzel Sanatlar Lisesine Müzik (Viyola), Müzik (Bağlama), Müzik (Ney) ve Müzik (Kanun) branşlarında Öğretmen alımı yapılacaktır. 

 

Öncelikle, anılan yönetmeliğin 33/3. Maddesi; Başvuruda bulunanlardan Güzel Sanatlar Liselerinde Müzik (Viyola), Müzik (Bağlama), Müzik (Ney) ve Müzik (Kanun) öğretmenliğinden başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla ayrıldıkları tarihten itibaren aradan beş yıldan fazla süre geçmemiş olması şartıyla daha önce ilgili mevzuata göre atanıp herhangi bir nedenle bu tip eğitim kurumlarından ayrılmış olanlar tercihleri de dikkate alınmak kaydıyla hizmet puanı üstünlüğüne göre Valiliklerce atanır. Hizmet puanlarının eşitliği halinde atanacak aday kura ile belirlenir.’  hükmü gereğince duyuru ekinde yer alan takvim doğrultusunda yeniden atama kapsamında başvurular alınacak ve atamalar yapılacaktır. 

 

Yeniden atama kapsamında ihtiyaçların tamamen ya da kısmen karşılanamaması durumunda kalan ihtiyaçlar için anılan yönetmeliğin 34/1. Maddesinde yer alan ‘ Öğretmen ihtiyacı 33. Maddenin 3. Fıkrasına göre yapılan atamalarla karşılanamayan Güzel Sanatlar Liselerinin Müzik Öğretmenliğine atanmak üzere başvuruda bulunan öğretmenler değerlendirme ve uygulama sınav komisyonu tarafından değerlendirmeye tabi tutulur.’ hükmü gereğince ekteki takvim doğrultusunda Değerlendirme ve Uygulama sınavı için başvurular alınacaktır. 

 

» Duyuru Metninin Tamamı İçin Tıklayın.

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.