KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner Yıldız, Osman Ulubaş Fen Lisesi Yapım Protokol Törenine Katıldı.

Hayırsever Osman Ulubaş’ın yaptıracağı 24 derslikli Fen Lisesi’nin yapımına ilişkin protokol, Kayseri Valiliği’nde düzenlenen tören ile imzalandı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner Yıldız, Osman Ulubaş Fen Lisesi Yapım Protokol Törenine Katıldı.

Hayırsever Osman Ulubaş’ın yaptıracağı 24 derslikli Fen Lisesi’nin yapımına ilişkin protokol, Kayseri Valiliği’nde düzenlenen tören ile imzalandı.

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız, Valimiz Sayın Orhan Düzgün, Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ve Hayırsever Osman Ulubaş, “Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası” kapsamında 24 derslikli Fen Lisesi’nin yapımı için hazırlanan protokole birlikte imza koydu.

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız, Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen protokol imza töreninde, insan yetiştirmenin önemine değinerek,  şunları kaydetti:

 

“Önemli bir söz vardır; ‘Eğer bir yıl ötesini planlıyorsanız hububat ekin, on yıl sonrasını planlıyorsanız ağaç dikin, ama bin yıl sonrasını planlıyorsanız insan yetiştirin’ derler. Şimdi asırlık bir projeye bizlerin ömrü vefa etmese de bu protokole şu anda Osman Abimiz ve Hayriye ablamız imza koyuyorlar. Bu açıdan bizim en önemli zenginliğimiz, en önemli kaynağımız insan kaynağımızı, insan zenginliğimizi eğitmek ve en önemli problemimizi çözmek adına Fen Lisesi protokolünün imzalanmasına şahit olmaktan dolayı son derece mutluluk duyduğumuzu ve iftihar ettiğimizi özellikle belirtmem gerekiyor.”

 

Eğitimin ve okumanın çok önemli olduğunu, gencinden yaşlısına kadar herkesin muhakkak okuması gerektiğini ve bu konuda ciddi atılımlar yapılması gerektiğini belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız , “Eğitim kurumlarında sınıf başına, öğretmen başına düşen öğrenci sayılarımızın mutlaka uluslararası standartlarında olması lazım. Bu anlamda Fen Lisesi yapımına niyetlenen ve buna imza koyan değerli Hayriye ablamıza ve Osman abimize Kayserimiz adına, bütün hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum. Bu hayırlarının yalnızca bu dünyada bu tür marifetlerine iltifat olmasını değil aynı zamanda ahirette de inşallah karşılık bulmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

Valimiz Sayın Orhan Düzgün de, 24 derslikli Fen Lisesi yaptıracak Hayırsever Osman Ulubaş’ın bugüne kadar başta eğitim kurumları olmak üzere pek çok hayır işi gerçekleştirdiğini hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti: “Osman Ulubaş amcamız tarafından yaptırılacak olan Fen Lisesinin protokol töreninde hep beraberiz, inşallah yakın bir zamanda temel atma töreninde de beraber olacağız.  Kayseri’de göreve başlayışımın ertesi günü Osman Amcamızın yaptırdığı Anadolu Lisesi´nin açılışına katılmış idim. Hemen arkasından 3 ay sonra anaokulunun açılışını yaptık. 6 ay sonra yine kendisinin yaptıracağı sağlık merkezi ile Kur’an Kursu’nun temelini attık. İnşallah onlarda önümüzdeki haftalarda bitecek. Dolayısıyla geldiğimden beri Osman Amcamızla beraber protokolünü imzaladığımız, temelini attığımız, açılışını yaptığımız bu beşinci hayır işi olacak. Kendisine ve destek veren Hanımefendi Hayriye ablamıza da çok teşekkür ediyorum. İnşallah onların vermiş olduğu bu hayırlar, gençlerimizin eğitiminde, onların geleceğe hazırlanmasında çok önemli eserler olacak ve onların hayır defterini ilelebet yaşatacak.

 

Hayırsever Osman Ulubaş ise protokol imza töreninden büyük onur duyduğunu belirterek, herkesin bu mutluluğu yaşamasını Allah’tan temenni ettiğini dile getirdi.

 

Protokol imza töreninde Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve Hayırsever Osman Ulubaş’ın yakınları da hazır bulundu.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.