KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´Ekmek İsrafını Önleme´ Kampanyası Ödül Töreni Yapıldı.

´Ekmek İsrafını Önleme´ Kampanyası Ödül Töreni  Yapıldı.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ekmek israfını önleme” kampanyası kapsamında, ilkokullarda resim, şiir; ortaokullarda resim, şiir, kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmalarında ödül alan öğrencilere ödülleri törenle verildi.

 

Törene İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Tatlı, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Sezai Çamdalı, Osman Şekerci, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Özkan, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Çiftçi, okul idarecileri, öğrenciler ve aileler katıldı.

 

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Tatlı, “Ekmek kutsaldır. Allah’ın bir nimetidir, Türkiye’de günde beş milyon ekmek israf olmakta, buda ülke ekonomisine büyük zarar vermekte. Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu konuya dikkat çekmek için böyle bir kampanya düzenlemiş bulunmaktayız. Bu kampanyaya ilgi gösteren öğrencilerimize, idarecilerimize ve ailelere teşekkür ederim” dedi.

 

Tören kampanya çerçevesinde dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.