KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitime Destek Devam Ediyor

Eğitime Destek Devam Ediyor

Kayseri İlahiyat Vakfı tarafından yaptırılacak olan İmam Hatip Lisesi için Valimiz Sayın Orhan Düzgün, Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ve Kayseri İlahiyat Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bacanak ’ın katılımıyla protokol İmzalandı. 

 

Valimiz Sayın Orhan Düzgün, vakfın Kayseri´de yaklaşık 40 yıldır başarılı bir şekilde hizmet verdiğini hatırlatarak, "İmzalayacağımız bu protokolle bir imam hatip lisesi, bir hizmet binası ve iki adet pansiyon yapılacak. 24 derslik olarak planlanan okulun kampüsü 20 bin metrekare olacak. İnşallah, Kayseri´mize hayırlı olur" diye konuştu.

 

Protokolü imzalanan ve Germirli İmam Hatip Lisesinde okuyan yabancı uyruklu öğrencilerinin eğitim göreceği  İmam Hatip Lisesinin bir adet eğitim binası ve 2 adet pansiyon binasından oluşacak. Eğitim binasında 24 adet derslik bunun yanında fizik, dil, kimya ve bilgisayar laboratuvarları bulunacak. 4.166 metrekare olan lise binası zemin ve 2 kattan oluşacak.

 

Kocasinan İlçesi, Erkilet mahallesinde bulunan arsanın toplam alanı 20.000 metrekaredir. Arsanın etrafını çevreleyen parseller Kocasinan Belediyesi tarafından eğitim alanı olarak tahsis edildiği için toplam alan 60.000 metrekare olacak.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.