KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitime Ara Vermenin Uzatılması

Eğitime Ara Vermenin Uzatılması

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezinde Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası yürütülen çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamalarda; ülke genelindeki okullarda 13 Şubat, afet bölgesindeki 10 ilde 20 Şubat'a kadar eğitim öğretime ara verildiğini ifade etmiştir. Bu hususlara ilişkin duyuru Milli Eğitim Bakanlığımızın web sitesinde yayınlanmıştır.

Bu sebeple il genelindeki, resmî özel kreşler, anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler, mesleki eğitim merkezleri, yaygın eğitim kurumları, olgunlaşma enstitüsü, özel öğretim kursları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde valiliğimiz kararıyla daha önceki eğitime ara verme kararlarına ilave olarak 09 - 10 Şubat 2023 tarihlerinde de iki (2) gün süreyle eğitime ara verilmiştir.

Okullarda eğitime ara verilen günlerde; kamu kurum ve kuruluşlarının faaliyetlerini aksatmayacak şekilde kurum amirleri tarafından gerekli planlamanın yapılarak, birimlerinde esnek çalışma sistemi uygulanabilir.

Gereğini bilgilerinize rica ederim.

 

Şenol ESMER

      Vali a.

Vali Yardımcısı

 

 

 

İlgili yazıya ulaşmak için tıklayınız

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.