KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Bölgesi Toplantılarının Sonuncusu Yapıldı

Eğitim Bölgesi Toplantılarının Sonuncusu Yapıldı

Kocasinan ve Melikgazi İlçelerinde görevli okul müdürleriyle yapılan eğitim bölgesi son toplantısı, Melikgazi İlçesi Halil İlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Dündar, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Şekerci ve 12.Eğitim Bölgesindeki 47 okul müdürü katıldı.

 

Toplantıda, okulların sene sonu etkinlikleri konusunda hassas olmaları, ayrıca devam devamsızlıklara dikkat edilmesi, devamsızlığı çok olan öğrencinin velisine durumun hemen bildirilmesi istendi. Ayrıca 27 - 28 Nisan tarihlerinde TEOG sınavı yapılacak okul müdürlerinin azami ehemmiyeti göstermeleri belirtildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal yılmaz Çandıroğlu  toplantıda şunları belirtti: "Eğitimde üçlü temel var. Aile, çevre ve okul bu temelin birbirine uyumlu çalışması başarıyı getirir. Eğitim, talim ve terbiye olarak düşünülürse bizim projelerimiz tam bu noktada önem kazanıyor. İlimizde geçen yıl yüz bin aile ziyaret edilmiş. Beklenti ne diye soracak olursanız, bir öğrencimizin, bir ailenin sorununu çözmüş isek proje amacına ulaşmış demektir.

 

STEM projesi bizim önemsediğimiz bir başka projemiz, STEM merkezimizi açtık. Bir başka projemiz TÖM. Bakanlığımız tarafından ödüle layık görüldü. Bu projede öğrenci başarısı katlayarak artış gösterdi. Bizim uyguladığımız projelerin ucu açık, kafanızda uygulamak istediğiniz ne varsa bizim projelerimizin birinin içerisinde yer bulur. İnsanın hayat kutsiyetinde sıralama yaparsak anne, baba ve öğretmen gelir. Her öğrenci bir değer, bir âlem, göz ardı edilemez. Öğrencilerimize değer verelim, bizim etki edebilme kabiliyetimiz var. Bu avantajı iyi kullanmak lazım.

 

Bizim teşkilatın sermayesi insan, gıdası sevgi olmalı. Kendinizi sevdirirseniz, öğrenci size bağlanır öğretme ve öğrenme konusunda sıkıntı çekilmez.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

Toplantı, ilimizde proje okulu olarak açılan Erciyes Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Tahsin Dursun tarafından okulun tanıtımı ile sona erdi.

 

18-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-2016

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.