KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Bölgesi Toplantıları Devam Ediyor

Eğitim Bölgesi Toplantıları Devam Ediyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Kocasinan ve Melikgazi İlçelerinde oluşturulan toplam 12 eğitim bölgesindeki okul müdürleriyle toplantılar devam ediyor. Haftada iki eğitim bölgesinde gerçekleştirilen toplantılarda, okulların sorunları konuşularak çözüm için adımlar atılmaktadır.

 

Bu haftaki toplantı, Melikgazi ilçesi 9. Eğitim Bölgesinde yapıldı. Toplam 31 okul müdürünün katıldığı toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Yusuf Dündar, Bahameddin Karaköse, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ünal Çolak ve okul müdürleri katıldı. 

 

Toplantıda okul müdürlerine hitap eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Görev tanımımızı iyi bilmemiz lazım, hak geçirmeme konusunda hassas olmak zorundayız. Her zaman belirtiğim gibi yapacağımız iş bir birimse, bunu bir buçuk yaparak kendimizi sağlama almak zorundayız. Eğitimi yöneten kişiler olarak bizler, Ülkenin kalkınmasında en önemli faktör olan insanı yetiştirmede fırsatları iyi değerlendirmeliyiz. İlimizde, iyi bir ekip oluşturulduğuna inanıyorum. İyi bir çalışma içerisindeyiz.

 

Bizler, çocuklarımıza bilgiyi kullanmayı öğretmeliyiz. Yaparsanız derseniz yaparlar, yapacağına inandırmak çok önemli. Çocuklarımıza öz güven duygusunu ve kendilerini ifade etmelerini öğretmek lazım. Eğitim mekanik süreç değil, içerisine sevgiyi katmak zorundayız. Kalbine girmediğiniz sizden değildir. Karşımızdaki kim olursa olsun yok saymamalıyız. Çevremizde daima sevilen, sayılan kişiler olmalıyız.

 

Kendi değerlerimize sahip çıkmalıyız. Ortak noktada da buluşarak hareket etmeliyiz. Vatan sevgisini çocuklarımıza iyi aktarmalıyız. Bu vatanın, atalarımızın kanlarıyla kurulduğunu ve Çanakkale ruhunu hiç bir zaman çocuklarımıza unutturmamak lazım. Gençliğimize sahip çıkmaksak ellerimizin arasından kayıp gider. Eğitim göreceli bir süreç, yapılan güzel işler her zaman takdir toplar. Unutmayalım ki, yapılan güzel ve faydalı işler ülkemizin kalkınmasında büyük katkı sağlayacaktır. İnsan olarak birbirimizden farkımız yok. Her zaman empati yapalım, yapabilme gücümüz varken birbirimize yardımcı olalım. Ülkenin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur.” diyerek sözlerine son verdi.

 

29-03-201629-03-201629-03-201629-03-201629-03-201629-03-201629-03-201629-03-2016

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.