KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dr. Özgür BOLAT, İlimizde "Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir" konulu seminer verdi.

Dr. Özgür BOLAT, İlimizde  "Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir" konulu seminer verdi.

Dr. Özgür BOLAT Öğretmen ve Velilere Seminer Verdi.

Dr. Özgür BOLAT, İlimizde  "Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir" konulu seminer verdi. İlk seminer ilimizde görev yapan 15 ilçeden 162 rehber öğretmenler yapıldı.

Seminere İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ katılarak açılış konuşması yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ,” Özgür Bey bugün benim de hassasiyetle üzerinde durduğum bir konuda bizlerle olacak. Konu çok güzel bir konu. Her şeyin temeli esası mutluluktur. Mutlu olan bireyler beraberinde başarıyı da getirir. Siz burada bulunan öğretmen arkadaşlarımız Kayserimizin eğitim liderlerisiniz. İlk hedefimiz mutlu bir nesil yetiştirmek için çalışmaktır. Sonraki hedefimiz ise başarılı bir süreçtir. Hedeflerimize göre çalışma tempomuzu da belirlememiz lazım. Siz eğitim liderlerine güveniyorum. Bu kutlu yolda hepinize başarılar dilerim” dedi.

Sonrasında konuşmasına başlayan Dr. Özgür Bolat ise il müdürümüzün konuşmasına vurguda bulundu.

 Başarının her zaman mutluluk getirmediğini söyledi. Mutlu olan bir çocuğumuz ise mutlaka başarıya ulaşacaktır. Herkes özünü yanında taşır. İçinde koşul olan şey gerçek sevgi değildir. Sevginin tanımı var etmektir. Sevgi saygıyı gerektirir ama saygı sevgiyi gerektirmez. Sevgi varsa saygı da vardır. Saygı sevginin alt kümesidir. Gerçek sevgiye sahip olmayan insanlar sevginin alt türevleri ile avunurlar. Türevlerle avunanlar ise mutlu olamazlar.

Günün ikinci semineri Veliler  ve eğitimcilerin yoğun ilgisiyle Kadir HAS Kongre Merkezinde yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ, Dr. Özgür Bolat’a katılımlarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti.

 

23-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-2018

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.