KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni Ziyaret Etti

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni Ziyaret Etti

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İlimizde Şehit Ömer Halisdemir Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak faaliyet gösteren okulu ziyaret etti. 

 

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kayseri’de bulunan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Şehit Ömer Halisdemir Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak faaliyet gösteren okulu ziyaret ederek ‘İnsanlığın Umudu Gençlik Buluşması’ Programına katıldı. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez , “Bütün dünyadan gelen bu güzel gençlere bu binanın tahsis edilmesi çok isabetli olmuş. Bu kararı alan herkesi tebrik ediyorum.” dedi. 

 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, “Muhterem başkanım. İnşallah sizlerin de himmetleriyle bizler de burada çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah bu çocuklar, imam hatip nesli ümmetin umudu olacak.” ifadelerini kullandı.

 

Programda dünyanın çeşitli yerlerinden gelerek burada eğitim alan Müslüman çocuklara hitap eden Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, gördüğü tablo karşısındaki duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Görmez, “Gördüğüm bu tablo muhteşem bir tablo. Bu tablo, meleklerin bile seyrine doyamayacağı bir tablo. Afrika’dan, Asya’dan ve dünyanın her tarafından Müslüman gençlerin Anadolu’daki kardeşleriyle beraber burada ilim tahsil etmeye başlaması başlı başına Rabbimizin en büyük lütfudur. Allah’a hamd olsun. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

 

29-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-2016

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.