KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dengeli Beslenme Resim Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

Dengeli Beslenme Resim Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile SÜGAV(Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Vakfı) arasında imzalanan protokolle Türkiye geneli 10 il 500 ilkokulların 2, 3 ve 4. sınıfında okuyan  1 milyon öğrenciye dengeli ve sağlıklı beslenme konusunda eğitim verilmektedir.

 

İlimizde; Melikgazi İlçesinden 20 ilkokul, Kocasinan İlçesinden20 ilkokul, İncesu İlçesinden  2 ilkokul Hacılar İlçesinden  2 ilkokul, Talas İlçesinden 6 ilkokul ’da faaliyetler devam etmektedir.

 

Öğrencilerimiz arası; "Dengeli Beslenme" konulu resim yarışması, Öğretmenler arası; "En İyi Uygulamalar" Yarışmaları yapılmış ve sonuçlandırılmıştır.

 

Resim yarışmasında;

1.Şehit Jandarma Er Hacı Aydıncı İlkokulu 4/C sınıfı öğrencisi Büşra Ekiz

2.Osman Ulubaş İlkokulu 2/G sınıf öğrencisi İkra Nur Kaldırımcı

3.Mithatpaşa İlkokulu 4/F sınıfı öğrencisi Ayşe Güven 

 

en iyi uygulama yarışmasında;

Mustafa Yazar İlkokulu 3/B sınıf öğretmeni Hacer Tipi birinci seçilmiştir.

 

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu , "Obezite ile mücadele artık gelişmiş ülkelerde ve gelişmekte olan ülkelerde ciddi bir sağlık problemi haline geldi. Bizim ülkemizde de gelişmişliğin bir göstergesi olarak obezite arttı. Sağlık için çok ciddi bir durum. Obezite ile mücadele ülkemizin stratejik anlamda en baştaki hedeflerinden ve problemlerinden bir tanesidir. Bu konuda da öğrencilerimize farkındalık oluşturulması, halkımızın gündemine gelmesi noktasında ciddi bir çalışma olarak değerlendiriyorum" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan ödül töreninde, dereceye giren öğrencilerin ödülleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu tarafından verildi.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.