KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Danışman Öğretmen Semineri Başladı

Danışman Öğretmen Semineri Başladı

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından düzenlenen ‘aday öğretmenlerin yetiştirilme sürecinde, danışman öğretmenlerin eğitim seminerleri’ açılış töreni, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi. İlimizde, iki gün sürecek seminer çalışmalarına üç merkezde toplam 704 danışman öğretmen katılacak. 

 

Melikgazi Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde düzenlenen açılış  töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu yaptığı konuşmada, "Bakanlığımızın yapmış olduğu Türkiye geneli 30 bin atamada 193 öğretmenimiz Kayseri’ye atandı. 193 tane yeni öğretmen arkadaşımız inşallah bizle beraber çalışmaya devam edecekler. Dağılım olarak rehberlik branşında, din dersi, meslek dersleri ile Türkçe ve edebiyat ağırlıklı olarak gözüküyor. Bizim ihtiyaç duyduğumuz alanlarda bu şekildeydi. Bakanlığımız bu atamaları yaparken illerin ihtiyaç ve belli bir oran analizini ön plana alarak atamaları yaptı. Bize de 193 tane öğretmenimiz katıldı. Bizim için yeterli sayıdır. Bakanlığımıza da bu noktada Kayserimize atama yaptığı için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Eğitim seminerleri hakkında da bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Hayırlı bir iş için buradayız. Bakanlığımızın belirlemiş olduğu yeni öğretmen yetiştirme politikası ile birlikte bu atanan öğretmenlerimiz yaz ayına kadar burada eğitim alıp, stajyer eğitimini tamamlayacaklar. Bunları danışman öğretmenlerimizin nezaretinde yapacaklar.  Bu çalışma ciddi manada bu ülkeye,bu topraklara katkı yapma konusunda bizlere büyük bir fırsat vermiştir. İstanbul’da yapılan toplantıda Sayın Bakanımız, ´İnsan, insanın gölgesinde yetişir´ demiştir. Bu genç öğretmenler sizlerin gölgesinde yetişecek. Empati yaparak nasıl yetişmeleri konusunda şunu unutmamak lazım, bu öğretmenler yarın sizlerin çocuklarınızın öğretmeni, sizlerinde arkadaşları olacaklar. Nasıl olmasını istiyorsak, o manada ciddi gayretler ortaya koymamız lazım.  Kayseri’de adaylık eğitimini almak için 642 öğretmenimiz müracaat etti. Biz burada 704 tane danışman öğretmen yetiştirmeyi planlıyoruz. 704 tane öğretmenimiz 3 ayrı salonda bu eğitimimiz başladı ve devam edecek." ifadelerini kullandı.

 

Törende konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu ise, "Kayserimizde bulunan Seyyid Burhaneddin ile Mevlana arasında ki ilişki neyse, sizinle yeni göreve başlayacak öğretmenlerimiz ile ilişkinizin bu mesafede olacağını düşünüyorum. Bu duygu ve düşünceler ile hepinize başarılar diliyorum. Yapacağınız en önemli şey, bilgiyi nasıl öğretecekleri konusunda kılavuzluk yapmanız ve bu ilişkilerinizin bu süreyle sınırlı olmaması, onları bütün meslek hayatları boyunca onlara kılavuzluk etmenizdir. Bakanlık olarak her zaman yapabileceklerimizi, yapmamız gerekenleri sizlerden bekliyoruz. Çünkü sahada öğrenci ve veli ile birebir muhatap olacak olan sizlersiniz. Dolayısıyla sizlerin beklentileri ve eleştirileri bizler için çok önemlidir” şeklinde konuştu.

 

22-02-201622-02-201622-02-201622-02-201622-02-201622-02-201622-02-201622-02-201622-02-201622-02-201622-02-201622-02-2016

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.