KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Osman Ulubaş Kayseri Fen lisesinin açılışı yapıldı

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Osman Ulubaş Kayseri Fen lisesinin açılışı yapıldı
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Osman Ulubaş Kayseri Fen lisesinin açılışı yapıldı

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Sayın İsmail Kahraman, Başbakan Sayın Binali Yıldırım ve Millî Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çelik, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Elmalının katılımıyla, Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesinin açılışı gerçekleştirildi.

 

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, okulun açılış töreninde yaptığı konuşmada, hayırsever iş adamı Osman Ulubaş´a Kayseri´ye kazandırdığı dördüncü okul için teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, "İnşallah beşincisini de fazla geciktirmez, onun da açılışında beraber oluruz." ifadesini kullandı.

 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´i yanına çağıran Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, "Başkan, yer senden, bina Osman Bey´den." diyerek, yeni okul yeri için talimat verdi. Bunun üzerine Çelik, bina yerinin hazır olduğunu, okul yapımına destek vereceklerini söyledi. Okulun, tüm öğrencilere ve millî eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, şunları kaydetti: "Buranın bir ilim, feyz, bereket merkezi olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Hocalarımızdan da böyle değerli bir öğrenci kitlesini inşallah en ideal şekilde yetiştirmeleri ricasında bulunuyorum. İlim, irfan sahibi bir nesil kendilerinden istiyoruz. Ben inanıyorum ki hocalarımız da bu hassasiyet içinde yavrularımızı yetiştirecekler. Okul müdürümüz bu hassasiyeti gösterecek. İnşallah gerek öğretmenler gerek hocalarımız noktasında buradan müjdeleri duymamız lazım."

 

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, açılış kurdelasını, TBMM Başkanı Sayın İsmail Kahraman, Başbakan Sayın Binali Yıldırım, Millî Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz, Sağlık Bakanı Sayın Ahmet Demircan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan ile birlikte kesti.

 

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindekiler okulun açılış kurdelesini kestikten sonra okulda incelemelerde bulundu.

 

07-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-2018

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.