KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çölyak Farkındalığını Anlatılması İçin Protokol İmzalandı

Çölyak Farkındalığını Anlatılması İçin Protokol İmzalandı

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kayseri Çölyakla Yaşam Derneği arasında Çölyak farkındalığının artırmaya yönelik protokol, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ve Kayseri Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Zahide Kaya arasında İl Milli Eğitim Müdürümüzün makamında imzalandı.

 

İmzalanan protokolle okullarda öğrenciler, veliler ve öğretmenler için bilgilendirmeler yapılması amaçlanmaktadır.

 

Protokolde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı “İnsanoğlunun en büyük sermayesi sağlık. Vücudumuzdaki en ufak bir rahatsızlık bizleri ve çevremizi olumsuz etkiler, bu amaçla erken tanı ve teşhis bizleri çok hastalıklardan korur.  Bugün imzaladığımız protokol toplumda pek bilinmeyen Çölyak hastalığı hakkında farkındalık oluşturmak.” dedi.

  

Kayseri Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Zahide Kaya ise "Bizlere bu konuda destek olan ve okulların dersliklerini, salonlarını, kısacası okulları açan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı´ya teşekkür ederim. Amacımız Çölyak hastalığı ile ilgili hizmetleri yaygınlaştırmak. Glutensiz yiyeceklerin kullanımı ile ilgili bilinçlendirme çalışmaları yapmak. Ayrıca okullarda tarama yaparak erken tanı ile hastalığın vücuda zarar vermesini önlemeyi hedefliyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

 

Tören, Protokol imzalanmasıyla sona erdi.

 

10-01-201810-01-201810-01-201810-01-2018

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.